Komisja Ligi Ekstraklasy SA ukarała Ruch Chorzów zamknięciem części stadionu i grzywną 60 tys. zł. Z kolei Górnik Zabrze ukarany został 20 tys. zł i zakazem wyjazdowym dla swoich kibiców do końca sezonu. To sankcje po piłkarskim meczu tych zespołów.

W dwóch pozostałych spotkaniach w tym sezonie na własnym boisku (z ŁKS i Lechią Gdańsk), na obiekcie Ruchu będą otwarte tylko trybuna kryta i sektor rodzinny. To kara za doprowadzenie przez fanów chorzowskiego klubu do trzykrotnego przerwania meczu, odpalenie i rzucanie dużej ilości środków pirotechnicznych oraz wbiegnięcie na murawę i próbę wtargnięcia do sektora gości.

Natomiast na Górnika nałożono obowiązek naprawienia szkód w związku z zachowaniem fanów tego klubu. Chodzi m.in. o wyrwane krzesełka i zniszczenie toalet przenośnych. Kary na obydwa kluby mają związek z chuligańskimi wybrykami do jakich doszło podczas niedzielnego meczu Ruch - Górnik. Komisja Ligi ukarała też Lecha Poznań grzywną w wysokości ośmiu tys. zł za wniesienie i odpalenie środków pirotechnicznych przez kibiców tego klubu w trakcie spotkania z Lechią. Gdański klub z kolei będzie musiał zapłacić dwa tys. zł za rzucanie petard przez fanów z Pomorza.

Za użycie środków pirotechnicznych przez swoich kibiców, Widzów Łódź ukarano sześcioma tys. zł. Z kolei Wisła Kraków za rzucanie petard przez swoich fanów musi zapłacić tysiąc zł. Dwa tysiące kary nałożono na Koronę Kielce za szczególne natężenie wulgaryzmów w trakcie meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. (PAP)

mach/ kali/