Wolski, który przebywa obecnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski w austriackim Lienzu, został nazwany "polskim Alessandro Del Piero". Włoski portal opisuje pomocnika Legii w samych superlatywach. "Świetny technik, który potrafi grać obiema nogami. Jego talent nie uciekł oku Franciszka Smudy, który zabrał go na zgrupowanie reprezentacji Polski przed Euro 2012. Na nim skierowane są oczy połowy Europy i niektórych klubów włoskich" - podają Włosi.

Juventus, który po obecnym sezonie pożegna się z Alessandro Del Piero, szuka następcy dla legendy klubu - "Juventus, aby zapełnić lukę "techniczną" spowodowaną odejściem Del Piero, poprosił o informację odnośnie tego zawodnika. Razem z nim zrobiły to Roma oraz Lazio".

Tuttomercatoweb.com wspomina również o zainteresowaniu Borussii Dortmund, która chętnie kupiłaby Wolskiego - "Kto chce położyć ręce na klejnocie z Legii Warszawa, musi się spieszyć. Zainteresowana jest nim Borussia Dortmund, która od dwóch sezonów rządzi w Bundeslidze, stawiając na zawodników w stylu Wolskiego: młodzi, utalentowani i gotowi udowodnić swoją wartość".

Włosi wyceniają Wolskiego na 3 miliony euro, a Żyrę na 2,5 miliona. Tego drugiego chwalą za dobre warunki fizyczne, które nie przeszkadzają mu grze. Podkreślają też, że potrafi z łatwością mijać rywali i idealnie pasowałby do włoskiej piłki. Obaj zawodnicy nie ukończyli jeszcze dwudziestego roku życia i z pewnością będą stanowić łakomy kąsek nie tylko dla klubów z włoskiej Serie A.