W ubiegły weekend w Harrachovie skoczkowie mieli rywalizować dwukrotnie. Z powodu złych warunków atmosferycznych (opady śniegu i wiatr) konkursy zostały odwołane i przeniesione do szwajcarskiego Engelbergu (już się odbyły - 17 grudnia) i Zakopanego. Zawody w stolicy polskich Tatr rozegrane zostaną 23 stycznia.

Dwa pozostałe, wcześniej planowane, konkursy na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędą się 21 i 22 stycznia 2011 r.

"Otrzymaliśmy z FIS oficjalne potwierdzenie przyznania organizacji trzeciego zakopiańskiego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Ta dodatkowa edycja odbędzie się 23 stycznia. Federacja proponuje, aby konkurs rozpoczął się ok. godziny 15.00" - powiedział PAP sekretarz PZN Grzegorz Mikuła.

Dodał, że wszystkie sprawy organizacyjne PZN zlecił Tatrzańskiemu Związkowi Narciarskiemu w Zakopanem.

"Sporo pracy przed nami i dodatkowych kosztów, ale bardzo cieszymy się z tego wyróżnienia. Przepisy nie pozwalają nam automatycznie przedłużyć umowy, chociażby sponsorskie czy kateringowe, to samo dotyczy wszelkich wniosków w sprawie organizacji imprez masowych. Musimy przeprowadzić te procedury od nowa. Będą też prowadzone rozmowy w sprawie transmisji telewizyjnych tego dodatkowego konkursu. No i musimy uzbierać ok. pół miliona złotych. Ale powtarzam, to wielka radość dla Zakopanego" - powiedział PAP prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak.