To było trzecie zwycięstwo 22-letniego Norwega w tym sezonie i karierze jednocześnie. Na drugim miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy Arnd Peiffer, a na trzecim Czech Michal Slesingr, który jako jedyny z czołowej trójki zachował czyste konto na strzelnicy. Pierwsi dwaj zanotowali po jednym pudle.

Trudne warunki atmosferyczne (gęsta mgła i padający deszcz ze śniegiem) znacznie zmniejszały widoczność. Problemy na strzelnicy mieli m.in. Norwegowie Emil Hegle Svendsen (trzy pudła i ósme miejsce) i najlepszy w historii zawodnik tej dyscypliny Ole Einar Bjoerndalen (cztery pudła i 22. miejsce). Mimo słabszego występu w Oberhofie, utrzymali oni odpowiednio drugie i trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ.

"Przy takiej pogodzie mniej istotna jest dyspozycja biegowa, a znacznie ważniejsza jest postawa na strzelnicy" - zaznaczył Peiffer, który do triumfatora stracił 16,7 s.

Warunki atmosferyczne nie przeszkodziły Boe, który jest odkryciem tego sezonu i według Bjoerndalena zdominuje biathlonowe trasy w kolejnych latach.

"Dla mnie mgła to codzienność. Pochodzę z Norwegii i gdy się budzę rano i jest przejrzyście, to się zastanawiam, czy na pewno jestem w ojczyźnie. Taka pogoda to dla mnie codzienność, więc przed zawodami specjalnie się nie martwiłem" - podkreślił lider PŚ.

Pod nieobecność Sikory, pozostali Polacy spisali się słabo. Łukasz Szczurek zajął 82. miejsce, Krzysztof Pływaczyk był 92., a Łukasz Witek uplasował się dwie pozycje niżej. Do mety dotarło... 97 biathlonistów.