Początek meczu toczył się w wolnym tempie. Pierwsza zaatakowała Korona. W 20. minucie goście mieli dwie okazje do zdobycia gola. Najpierw Jana Muchę próbował zaskoczyć strzałem z dystansu Edi, a chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Legii znalazł się Grzegorz Bonin. W obu przypadkach góra był słowacki golkiper.

W 28. minucie znów przed szansa stanął Edi. Po rzucie rożnym Brazylijczyk znalazł się z piłka na trzecim metrze przed bramką Legii. Jednak i tym razem Mucha nie dał się pokonać.

Legia pierwszy raz zagroziła bramce Korony dopiero w 33. minucie. Głową strzelał Aleksandar Vuković, ale piłka po jego uderzeniu minęła o metr prawy słupek bramki Wojciecha Kowalewskiego.

Do przerwy w Warszawie kibice nie oglądali goli. Ale druga połowę Legia rozpoczęła od mocnego uderzenia. Cztery minuty po wzowieniu gry gola dla gospodarzy zdobył Takesure Chinyama.

Podopieczni Jana Urbana po strzeleniu bramki wyraźnie nabrali wiatru w żagle. W 62. minucie ponownie przed szansą staną Chinyama. Tym razem Wojciech Kowalewski nie dał się zaskoczyć.

Po 10. minutach gorąco było pod bramką gospodarzy. Z ostrego kąta potężnie huknął Marcin Kaczmarek. Z najwyższym trudem piłkę na rzut rożny wybił Mucha.

W 82. minucie Legia strzeliła drugą bramkęi przesądziła losy spotkania. Świetnym, prostopadłym podaniem do Rogera popisał się Piotr Giza, a Brazylijczyk znalazł miejsce między słupkiem a Wojciechem Kowalewskim. Bramkarz Korony może zapisać gola na swoje konto, bo powinien zachować się zdecydowanie lepiej.

Natomiast w drugim dzisiejszym meczu kibice szybciej doczekali się na gole. Wodzisławiu gdzie gra Odra z Górnikiem Zabrze dwie bramki padły już do przerwy. Już w 6. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Tomasz Zahorski i goście prowadzili 1:0. Ten sam zawodnik w 22. minucie podwyższył na 2:0.