Polscy zawodnicy udanie zaprezentowali się w trzecim etapie wyścigu - odcinku specjalnym o długości 551 km z Puerto Madryn do Jacobacci. Sonik był czwarty, a Hołowczyc i Czachor finiszowali na 11. pozycji.

Słabiej wypadli trzej inni motocykliści - Jakub Przygoński linię mety minął na 21. miejscu (w klasyfikacji generalnej jest 17.), Krzysztof Jamruż - na 60. (44.), a Marek Dąbrowski - na 87 (54.).

Poniedziałkowy etap wygrali Czech Josef Machacek (quad), Katarczyk Nasser Al-Attiyah (samochody) i Hiszpan Marc Coma (motocykle). W klasyfikacji generalnej prowadzą z kolei Francuz Christophe Declerck (quad), Hiszpan Carlos Sainz (samochody) oraz Coma.

Załoga jadąca ciężarówką - Grzegorz Baran, Izabela Szwagrzyk i Grzegorz Simon, finiszowała na 32. miejscu. Do zwycięzców etapu - Rosjan Władimira Czagina, Siergieja Sowostina i Eduarda Nikołajewa, stracili 1:35.41. W klasyfikacji generalnej zajmują 25. miejsce.