Zwycięstwa odniosły w środę siostry Agnieszka i Urszula Radwańskie, Klaudia Jans i Alicja Rosolska oraz rozstawieni z numerem szóstym Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski.

Siostry Radwańskie rozpoczęły wspólny występ na twardych kortach w Melbourne Park od wygranej 6:3, 7:5 z amerykańsko-tajlandzkim deblem Jill Craybas i Tamarine Tanasugarn.

Teraz tenisistki z Krakowa czeka o wiele trudniejsze zadanie, bowiem na ich drodze staną Australijki Samantha Stosur i Rennae Stubbs, rozstawione z numerem piątym.

Jans i Rosolska awansowały w środę do drugiej rundy po tym, jak przy stanie 6:1 i 2:1 w drugim secie meczu z Austriaczką Tamirą Paszek i Turczynką Ipek Senoglu, rywalki zrezygnowały z dalszej gry. Kolejnymi rywalkami Polek będą w Melbourne Chinki Zi Yan i Jie Zheng (nr 6.).

Fyrstenberg i Matkowski wygrali natomiast 5:7, 7:6 (7-4), 6:4 z Australijczykami Colinem Ebelthitem i Samuelem Grothem. Mecz trwał dwie godziny i 20 minut, a Polacy odnotowali w nim pięć podwójnych błędów serwisowych i 38 niewymuszonych błędów, przy odpowiednio pięciu i 57 po stronie rywali.

Kolejnymi rywalami polskiego debla będą Australijczyk Stephen Huss i Brytyjczyk Ross Hutchins, którzy w środę pokonali 7:5, 7:5 Argentyńczyków Agustina Calleriego i Eduardo Schwanka.

Wyniki meczów pierwszej rundy gry podwójnej:

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 6) - Colin Ebelthite, Samuel Groth (Australia) 5:7, 7:6 (7-4), 6:4
Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska (Polska) - Jill Craybas, Tamarine Tanasugarn (USA, Tajlandia) 6:3, 7:5
Klaudia Jans, Alicja Rosolska (Polska) - Tamira Paszek, Ipek Senoglu (Austria, Turcja) 6:2, 2:1 - krecz
Tatiana Puczek, Anastasia Rodionova (Białoruś, Australia, 15) - Marta Domachowska, Yanina Wickmayer (Polska, Niemcy) 6:1, 6:1