Francja - Dania 27:22 (16:11)

Mecz lepiej rozpoczęli Francuzi, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:1. Nie cieszyli się jednak z niego zbyt długo, bo Duńczycy błyskawicznie odrobili straty.

W kolejnych minutach gra się bardzo wyrównała. Francuzom ponownie udało się odskoczyć rywalom dopiero przy stanie 7:7, kiedy zdobyli trzy bramki z rzędu. Od tego czasu na parkiecie rządzili już tylko oni. Danii najwięcej kłopotów sprawiła ich niezwykle szczelna defensywa, która w pierwszej połowie udało się sforsować tylko 10 razy, przy 16 bramkach rywali.

Druga połowa nie przyniosła zamiany w stylu gry Duńczyków, a przewaga Francuzów nie była ani przez chwile zagrożona. W pewnym momencie "Trójkolorowi" prowadzili już 23:15. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem mistrzów olimpijskich 27:22.