Polska - Chorwacja 23:29 (13:14)

Polska: Sławomir Szmal, Adam Malcher - Bartłomiej Jaszka, Krzysztof Lijewski, Patryk Kuchczyński, Karol Bielecki 1, Artur Siódmiak 3, Damian Wleklak, Bartosz Jurecki 3, Mariusz Jurasik 6, Michał Jurecki 2, Tomasz Tłuczyński 4, Marcin Lijewski 4, Rafał Gliński.

60. min.: Koniec meczu. Przegrywamy 23:29 i niedzielę zagramy o brązowy medal.
59. min.: Wyniku już nie odwrócimy, ale gramy do końca. Na otarcie łez trafia Jurecki.
58. min.: I znów Tłuczyński trafia z karnego. O odrobieniu trat nie może być jednak mowy.
57. min.: Karny dla Polski. Tłuczyński i gol.
55. min.: Szmal efektownie broni rzut Zlatko Horvata. Przy "bombie: Balicia" jest już jednak bez szans.
53. min.: Lijewski na koło do Jureckiego i mamy dwudziestą bramkę.
52. min.: Gol Jurasika, bodajże piąty w meczu. W odpowiedzi trafia Czupić, który dziś rzuca z 92 procentową skutecznością (12/13).
51. min.: Czupić i wszystko jasne. 26:18 dla Chorwacji!
49. min.: Polacy wreszcie wykorzystują grę w przewadze. Najpierw trafia Jurasik, a potem Jurecki. Strat do rywali to jednak aż 7 goli, a czasu coraz mniej.
48. min.: Czupić znów wykorzystuje "siódemkę".
47. min.: Gol dla rywali, którzy uciekają nam na osiem bramek. Nasi wyglądają już na kompletnie rozbitych.
46. min.: Alilović w bramce Chorwacji dokonuje cudów. Dlaczego dzień konia musiał mu sie trafić akurat dziś?!
45. min.: Kara dla rywali. Od gry przez dwie minuty odpocznie sobie Kopljar.
44. min.: Rzut karny dla Chorwatów. Czupić... 16:23.
43. min.: Broni Szmal, a kontrę Polaków wykańcza Jurasik.
42. min.: Lijewski rzuca jak z armaty, ale nad bramką. W kolejnej akcji mylą się Chorwaci, a my dostaje rzut karny. Niestety, nawet tak doskonałej okazji nie potrafimy wykorzystać.
41. min.: Gol dla rywali. Mamy już siedem bramek straty, a do końca meczu niecałe 20. minut.
40. min.: Wreszcie! Siódmiak!
39. min.: Gliński pudłuje z lewego skrzydła, a Chorwaci zdobywają kolejną bramkę. Nic nam teraz nie wychodzi.
38. min.: Zaczyna się dramat. Lijewski marnuje wysiłek Szmala, który chwilę wcześniej zatrzymał jednego z Chorwatów, traci piłkę jak junior, a jego błąd na bramkę zamienia Czupić. Wenta bierze czas.
37. min.: Polacy już w komplecie, ale co z tego, skoro znowu mylimy się w ofensywie.

Tradycyjna już przerwa na układanie wykładziny...

36. min.: 19. gol dla Chorwacji. Znów trafia Czupić. Po tej akcji do naszej bramki wraca Sławomir Szmal.
35. min.: Jurasik zmniejsza straty, ale po chwili fauluje Czupicia pod naszą bramką i dostaje dwie minuty kary. Jak by tego było mało, Chorwaci zdobywają 18. bramkę.
34. min.: Vori i przegrywamy już czterema bramkami.
33. min.: Jaszka traci piłkę w środku pola. Na szczęście bez konsekwencji, bo w porę do defensywy wraca Jurasik
32. min.: Tłuczyński fauluje w ataku, a w odpowiedzi trafia Duvnjak. Przegrywamy 13:16.
31. min.: Drugą połową zaczynają Chorwaci grając w przewadze i od razu zdobywają piękną bramkę. Ze skrzydła Malchera pokonuje Czupić.

30. min.: Żeby nie było za różowo w końcu trafiają też Chorwaci. Wygrywają pierwszą połową jednak tylko jedną bramką, choć momentami prowadzili już czterema.
29. min.: Adama Malchera ratuje słupek, a my strzelamy kolejną bramkę. Tym razem akcję biało-czerwonych wykończył Jurecki.
28. min.: Czas dla Chorwatów.
27. min.: Siódmiak i mamy bramkę kontaktową. Jak widać, "Król Artur" potrafi trafiać nie tylko na pustą bramkę. Brawo Polacy!
26. min.: JASZKA, JURECKI I PRZEGRYWAMY JUŻ TYLKO 11:13!
25. min.: Polacy wolno konstruują atak pozycyjny. Sędzie sygnalizuje grę na czas, piłkę dostaje Bielecki i gol. To jego pierwsze trafienie w tym meczu.
24. min.: Kolejny gol Chorwatów, którzy utrzymują przewagę.
23. min.: Jurasik przechwytuje piłkę i pędzi sam na bramkarza rywali. Jurasik... Gol!
22. min.:
Balić pokonuje Malchera, którzy w między czasie zastąpił w naszej bramce Szmala. Polacy wyprowadzają błyskawiczną kontrę zakończoną niecelnym rzutem Lijewskiego.
21. min.:
Jurasik wreszcie skuteczny. 8:11!
20. min.: Wznawiamy grę. Niestety, Jurasik dwa razy z rzędu myli się za skrzydła, a pod naszą bramką skuteczny jest Valczić.

Przerwa w meczu. Hala w Zagrzebiu nie wytrzymała trudów spotkania - odkleiła się nawierzchnia... Trochę to może potrwać.

19. min.: Jurasik ze skrzydła... GOL!!! Nie, nie ma bramki. Sędzie twierdzi, że Polak najpierw wylądował, a potem oddał rzut. Powtórka pokazuje, że nie miał racji.
17. min.: Znów trafiają Chorwaci, ale z karnego tafia też Tłuczyński.
16. min.: SIÓDMIAK!!! GOL!!! Bohater meczu z Norwegią zmniejsza naszą stratę do trzech goli.
15. min.: Chorwaci wykorzystują kolejnego karnego.
14. min.: Czwarta bramka Lijewskiego - Polak jest dziś nie do zatrzymanie. W między czasie trafia niestety także jeden z Chorwatów.
12. min.: Sławomir Szmal wreszcie przypomina, czemu zaliczany jest do najlepszych bramkarzy na świcie. Niestety, nie potrafimy tego wykorzystać, bo po przeciwnej stornie boiska w dogodnej sytuacji myli się Jurecki.
11. min.: Alilović broni rzut ze skrzydła Tłuczyńskigo. Przy rzucie z dystansu Lijewskiego jest już na szczęście bez szans. 4:7.
10. min.: Znów nie radzimy sobie w obronie. Po bramkach Voriego i Duvnjaka przegrywamy już 3:7. Powoli robi się niewesoło.
9. min.: Karny dla Polski! Tłuczyński... GOL!!!
8. min.: Lijewski zaskakuje bramkarza rywali rzutem z drugiej linii. W odpowiedzi trafia Duvnjak.
7. min.: Trzecie trafienie Czupicia. Tym razem z akacji. Przegrywamy już 1:4.
5. min.: Kolejny karny dla gospodarzy. Czupić znów bezbłędny.
4. min.: Pierwszy gol dla Polski. Strzelcem Marcin Lijewski.
3. min.: Karny dla Chorwatów. Do piłki podchodzi Czupić... Szmal bez szans. Po chwili na 2:0 podwyższa Duvnjak.
2. min.: Mylą się też Chorwaci, z czego nie potrafi jednak skorzystać Bartosz Jurecki, który z koła trafia wprost w bramkarza.
1. min.: Zaczynają Polacy. Niestety, nasz pierwszy atak pozycyjny jest kompletnie nieudany. Oddajemy piłkę za darmo.