Dzięki wygranej z Norwegią Polacy zajęli drugie miejsce w grupie. W półfinale zmierzą się z gospodarzem imprezy, Chorwacją.

Polska - Norwegia 31:30 (14:14)

Polska: Szmal (14/41), Malcher (0/3) - Jaszka 1, K.Lijewski 1, Kuchczyński 4, Bielecki 5, Siódmiak 3, Wleklak 2, B.Jurecki 3, Jurasik 4, Tłuczyński 3, M.Lijewski 4, Gliński 1, M.Jurecki.
Norwegia: Ege, Erevik - Vatne 1, Loke 2, Bjornsen 1, Myrhol 2, Tvedten 7, Mamelund 3, Kjelling 8, Samdahl 6, Jensen, Drange.

Relacja minuta po minucie:

60. min.: Do końca meczu 15 sekund... Piłkę mają Norwegowie... Tracą.... GOOOOLLLLL! NA PUSTĄ BRAMKĘ TRAFIŁ SIÓDMIAK !!!! NIESAMOWITE!!!
59. min: JURASIK!!!! GLIŃSKI!!! REMIS!!! MAMY REMIS!!!
58. min.: Bielecki nie trafia z dystansu. To już chyba koniec marzeń o półfinale...
57. min.: Na gola Jurasika odpowiada Mamelund.
56. min.: Bielecki i mamy 27. bramkę! Co jednak z tego skoro Norwegowie mają już ich 29...
55. min.: Szmal broni w nieprawdopodobnej sytuacji, ale przy dobitce jest już bez szans. Na pięć minut przed końcem przegrywamy 26:28.
54. min.: Karol Bielecki trafia z dystansu, ale odpowiedź Norwegów jest błyskawiczna.
53. min.: Karnego dla Norwegi na bramkę zamienia Tvedten.
51. min.: JEST BRAMKA KONTATKOWA!!! ZNÓW BOHATEREM MARCIN LIJEWSKI!!!
50. min.: Lijewski i 23:25!
48. min.: Do końca meczu niecałe 12 minut, a my przegrywamy trzema bramkami.
46. min.: Kontuzja bramkarz rywali. W miejsce Ege wchodzi Erevick, którzy w pierwszej interewencji zatrzymuje Jurasika.
45. min.: LIJEWSKI Z 9. METRA! PRZEGRYWAMY JUŻ TYLKO JEDNĄ BRAMKĄ.
44. min.: Zaczyna się dramat. Błąd Polaków w rozegraniu i przegrywamy 20:22.
43. min.: Niedobrze! Znów prowadzą Norwegowie, a na domiar złego karę dostaje Bielecki.
42. min.: Jurecki, Jurasik i odrabiamy straty. W między czasie ładną obroną popisał się Szmal.
41. min.: Norwegowie znów skuteczni pod naszą bramkę. Przegrywamy już dwoma bramkami.
40. min.: Karny dla Norwegów i zmiana w bramce Polaków. Szmala zastępuje Adam Malcher, ale daje się oszukać Tvedtenowi. 19:18 dla Norwegii.
39. min.: Siódmiak kończy szybki atak Polaków. Po chwili karę otrzymuje Lijewski, więc przez dwie minuty będziemy musieli radzić sobie w piątkę.
38. min.: Kjelling i znów musimy gonić wynik.
36. min.: Norwegowie znów prowadzą, ale będziemy mieli rzut karny. Tłuczyńki.... Brawo. Po 17.
35. min.: Polacy zagrali akację pod Karola Bieleckiego. Na szczęście tym razem nasz rozgrywający się nie pomylił. Jest remis. Po 16.
34. min.: Coraz lepiej w norweskiej bramce spisuje się Ege. Teraz nie zdołał go pokonać Bartosz Jurecki.
33. min.: Jurecki doprowadza do remisu, ale po chwili Szmala pokonuje Mamelund. Przegrywamy 15:16.
32.min.: Bielecki jak z armaty, ale broni Ege.
31. min.: Atak pozycyjny Polaków zakończony niedokładnym podaniem Jureckiego. Lepiej drugą połową zaczynają nasi rywale, którzy po ładnym golu Tvedten wychodzą na prowadzenie.

30. min.: Koniec pierwszej połowy.
29. min.: Wenta bierze czas. "Obudź się Krzysiek!" - strofuje jednego z braci Lijewskich.
28. min.: Na listę strzelców w krótkim odstępie czasu wpisują się Lijewski, Kielling, Wleklak i znów Kielling.
27. min.: Ech! Wleklak w dobrej sytuacji trafia w poprzeczkę, a Norwegowie tym razem się nie mylą - remis 12:12.
25. min.: FENOMENALNA OBRONA SZMALA! Szkoda, że Państwo tego nie widzą...
24. min.: Trener Norwegów prosi o czas.
23. min.: Znakomity przechwyt Tłuczyńskigo. Polak myli się jednak w sytuacji "sam na sam" z bramkarzem rywali. Na szczęście po chwili jego błąd naprawia Kuchczyński i znów wychodzimy na prowadzenie.
22. min.: Niedobrze. Norwegowie trafiają po raz trzeci z rzędu, a my nie możemy teraz sforsować ich agresywnie grającej obrony.
21. min.: Remis. 10:10.
20. min.: Karol Bielecki zmienia Jureckiego i niemal natychmiast przypomina kibicom o sowim atomowym rzucie. Niestety, w między czasie Norwegowie trafili dwa razy i prowadzimy już tylko 10:9.
19. min.: Szmal pokonany po raz siódmy. Dobre jest jednak to, że znów gramy w komplecie.
18. min.: Bartłomiej Jaszka i mamy trzy gole przewagi!!!
17. min.: Kara dwóch minut dla Siódmiaka.
16. min.: Trwa wymiana ciosów, ale utrzymujemy dwubramkową przewagę. Jest 8:6 dla naszych.
16. min.: WLEKLAK I PROWADZIMY JUŻ 7:5!!!
15. min.: Patryk Kuchczyński i znów to Norwegowie muszą gonić wynik.
12. min.: Nasi rywale trafiają grając w pięciu przeciwko szóstce Polaków. Z prowadzenia cieszą się jednak tylko chwilę, bo do remisu błyskawicznie doprowadza Siódmiak.
11. min.: Druga kara dla Norwegów. Tym razem od gry przed dwie minuty odpocznie Vante. Polacy dostają karnego, ale Tłuczyński tym razem nie trafia.
9. min.: Okres gorszej gry Polaków. Tym razem niefrasobliwość w naszej obronie wykorzystuje Samdahl. Na szczęście po chwili skuteczną odpowiedzią popisuje się Lijewski.
8. min.: Szmal znów pokonany zza linii 9-metra. Znów mamy remis.
6. min.: Popisowa akcja braci Jureckich. Michał zagrywa na koło do Bartka, a ten bez większych problemów wyprowadza nas na prowadzenie.
6. min.: Damian Wleklak traci piłkę w środku pola, co bezwzględnie wykorzystuje Tvedten. 2:2.
4. min.: Rzut karny dla Polski! Do piłki podchodzi Tłuczyński i... Gol! 2:0 dla Polski. W odpowiedzi Szmala rzutem z drugiej linni pokonuje jeden z rywali.
3. min.: Żółta karta dla Marcina Lijewskiego.
2. min.: Pierwsza kara dla Norwegów. Na ławkę kar wędruje Loke. Po chwili Tomasz Tłuczyński wykańcza naszą kontrę. Prowadzimy 1:0.
1. min.: Zaczynają Norwegowie. Pierwszy rzut pewnie broni Sławomir Szmal.