Niemcy - Dania 25:27 (14:14)

Niemcy spotkanie rozpoczęli bardzo odważnie i po kilku szybkich atakach prowadzili już 3:1. Na Duńczyków podziałało to jednak niczym zimny prysznic. Mistrzowie Europy wyprowadzili kilka punktowych akcji i po chwili to już oni cieszyli się z prowadzenia.

W kolejnym minutach gra sie bardzo wyrównała. Efekt był taki, że na przerwę obie drużyny schodziły remisując 14:14. Miejmy nadzieję, że po zmianie stron komuś uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Niestety, w drugiej połowie wynik cały czas oscylował wokół remisu. Lepsze wrażanie sprawiali wprawdzie Niemcy, ale na każdą ich bramę błyskawicznie odpowiadali Duńczycy.

Na pięć minut przed końcem spotkania na dwubramkowe prowadzenie wyszła Dania. Cieszyła się z niego jednak tylko chwilę, bo Niemcy z zadziwiającą łatwością odrobili straty.

Wielkie emocje na parkiecie trwały do ostatnich sekund spotkania. Na szczęście ostatecznie lepsi okazali się Duńczycy, którzy wygrali 27:25 i awansowali do półfinału MŚ z pierwszego miejsca.