Teraz, w meczu o awans do ćwierćfinału, Agnieszka Radwańska zmierzy się Węgierką Agnes Szavay (nr 22.), która pokonała 6:3, 6:4 do Kristinę Barrois, do niedawna jej rodaczkę, obecnie reprezentującą Niemcy.

Polka będzie miała okazję do rewanżu, ponieważ jedyny dotychczasowy pojedynek z Szavay przegrała w ćwierćfinale turnieju WTA w Palermo w 2007 roku.

Agnieszka Radwańska - Aleksandra Wozniak 6:1, 5:4

I set:

Juz od początku seta "Isia" narzuciła ostre tempo. Szybko wygrała 4 kolejne gemy. A to zaledwie 12. minuta tego meczu. Dopiero wtedy Kanadyjce udało się wygrać pierwszy gem w secie.

Piąty podwójny błąd serwisowy ze strony Wozniak kończy pierwszego seta. 21 minut gry i starsza z sióstr Radwańskich wygrywa seta 6:1.

II set:

Drugi set zaczął się od wygranego gema Kanadyjki. Ale już kolejne dwa padły łupem Radwańskiej. Wozniak gra naprawdę słabo. Kolejny podwójny błąd serwisowy Kanadyjki (już 9 w tym meczu) i Polka wygrywa kolejnego gema. 3:1. Wozniak wyraźnie ma problemy z prawym ramieniem. Kiedy tylko na korcie jest chwila przerwy, macha ręka i widać, że sprawia jej to ból.

Piąty gem znów wygrała Polka, ale w kolejnym Wozniak pokazała, że tanio skóry nie sprzeda i zrobiło się 4:2.

Gem za gema. Najpierw wygrywa "Isia" i mamy 5:2, a potem Wozniak i już 5:3. Kolejny gem, zagrywka Radwańskiej, ale Polka przegrywa go "na sucho" - 5:4.