"W związku z zarzutami korupcyjnymi postawionymi pracownikom klubu rada nadzorcza oraz zarząd Kolportera Korony S.A podjęli zdecydowane działania w celu ukarania wszystkich osób zamieszanych w ten haniebny proceder. Kierownik drużyny Paweł Wolicki i asystent trenera Arkadiusz Bilski zostali w trybie natychmiastowym zwolnieni z pracy" - czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez zespół.

Reklama

Dodatkowo klub zawiesił wszystkich piłkarzy, którzy byli zawodnikami zespołu w rozgrywkach III ligi, czyli w czasie którego dotyczą zarzuty. Praw zawodnika pozbawieni zostali: Hermes Neves Soares obecny kapitan drużyny, Jakub Zabłocki oraz Sławomir Rutka. Trwają wyjaśnienia czy i w jakim zakresie brali udział w procederze korupcyjnym. Oznacza to, że nie wystąpią w niedzielnym meczu z Legią Warszawa.

"Wyrażamy głębokie oburzenie postępowaniem osób, które zawiodły pokładane w nich zaufanie i złamały zasady elementarnej uczciwości, lojalności wobec pracodawcy i sportowego fair play. Podkreślamy, iż jesteśmy i zawsze byliśmy za ukaraniem wszystkich osób oraz klubów zamieszanych w aferę korupcyjną" - zapewnił zarząd klubu.