Zhang Qin Polka dobrze zna, bo spotykała się z nią dwukrotnie. Przed dwoma laty, w półfinale mistrzostw świata w indyjskim Delhi, Michalczuk wygrała z Chinką 17:11, a w czerwcu tego roku pokonała ją w finale turnieju bokserskiego "Ahmet Comert" w Stambule.

"Karola jest bardzo dobrze przygotowana do mistrzostw świata, ale z racji miejsca rozgrywania zawodów, w tej walce z Chinką sędziowie mogą przychylniej patrzeć na reprezentantkę gospodarzy. Wierzę jednak, że Karola, mająca charakter i spore już doświadczenie, tak poprowadzi walkę, żeby nie było wątpliwości, która z rywalek jest lepszą. Jak zacznie odważnie, to będzie dobrze" - powiedział wychowawca i klubowy trener Karoliny Michalczuk Władysław Maciejewski.

Przed dwoma laty w Delhi zawodniczka Paco Lublin została wicemistrzynią świata, przed trzema laty była mistrzynią Europy, w latach 2003 i 2006 wywalczyła wicemistrzostwa Starego Kontynentu, a w ubiegłym roku zdobyła brązowy medal w europejskiej rywalizacji.

Półfinałowy pojedynek Karoliny Michalczuk w Ningbo stoczy w najbliższy piątek, 28 listopada, a finały zostały zaplanowane na sobotę.