Polska - Holandia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Polska reprezentacja od zwycięstwa 3:1 nad Holandią rozpoczęła udział w Mistrzostwach Świata 1. Dywizji rozgrywanych w Toruniu. Spotkanie już od pierwszych minut układało się po myśli biało-czerwonych, którzy od 4 minuty po strzale Macieja Urbanowicza prowadzili z rywalami.

Niestety w drugiej tercji do ataku odważniej ruszyli Holendrzy, w 31. minucie do polskiej bramki trafił Akim Ramoul. Na kontrę Polaków nie trzeba było długo czekać - 38 minuta i podopieczni Petera Ekrotha wyszli na prowadzenie po strzale Tomasza Malasińskiego, astystę zaliczyli Leszek Laszkiewicz i Sebastian Kowalówka. W trzeciej tercji kibice oglądali tylko jednego gola, autorstwa Mikołaja Łopuskiego, który ustalił wynik spotkania na 3:1.

W poniedziałek Polaków czeka mecz z Rumunami.

Polska kadra do mistrzostw przygotowywała się na zgrupowaniach w Krynicy, Sosnowcu i Toruniu. W rozegranych meczach sparingowych Polacy ulegli dwukrotnie Białorusi 1:9 i 2:3.

Skład reprezentacji Polski na MŚ pierwszej dywizji: bramkarze: Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia Kraków), Przemysław Odrobny (Energa Stoczniowiec Gdańsk), Krzysztof Zborowski (Wojas Podhale) obrońcy: Jarosław Kłys, Patryk Noworyta (obaj Comarch Cracovia), Grzegorz Piekarski (JKH GKS Jastrzębie), Sebastian Gonera (GKS Tychy), Mateusz Rompkowski (Energa Stoczniowiec), Andrzej Banaszczak (KH Pol-Aqua Zagłębie), Adam Borzęcki (Bad Tolz Lowen, Niemcy) napastnicy: Krzysztof Zapała, Krystian Dziubiński, Marcin Kolusz, Tomasz Malasiński (wszyscy Wojas Podhale), Damian Słaboń, Sebastian Kowalówka, Leszek Laszkiewicz (wszyscy Comarch Cracovia), Tomasz Proszkiewicz, Mariusz Jakubik (obaj GKS Tychy), Maciej Urbanowicz, Mikołaj Łopuski (obaj Energa Stoczniowiec), Grzegorz Piekarski, Mateusz Danieluk (obaj JKH GKS Jastrzębie) Błażej Salamon (Bisset Polonia Bytom).

Terminarz turnieju w Toruniu: 11 kwietnia (sobota) Wielka Brytania - Ukraina (13.00) Rumunia - Włochy (16.30) Polska - Holandia (20.00) 12 kwietnia (niedziela) dzień wolny 13 kwietnia (poniedziałek) Włochy - Wielka Brytania (13.00) Ukraina - Holandia (16.30) Polska - Rumunia (20.00) 14 kwietnia (wtorek) Włochy - Holandia (13.00) Rumunia - Wielka Brytania (16.30) Polska - Ukraina (20.00) 15 kwietnia (środa) - dzień wolny 16 kwietnia (czwartek) Wielka Brytania - Holandia (13.00) Ukraina - Rumunia (16.30) Polska - Włochy (20.00) 17 kwietnia (piątek) Holandia - Rumunia (13.00) Włochy - Ukraina (16.30) Polska - Wielka Brytania (20.00).