Mike Tyson o Powstaniu Warszawskim: Polakom gó**o się stało w porównaniu z tym, co dotyka czarnych w Ameryce [WIDEO]

| Aktualizacja:

Mike Tyson został zapytany przez TVP Info o film dotyczący Powstania Warszawskiego, w którym wziął udział oraz o same wydarzenia, które miały miejsce 1 sierpnia 1944 roku. Odpowiedź byłego boksera była bardzo dosadna.

wróć do artykułu
 • ~Pott
  (2019-06-27 15:04)
  Ok, ok, oj, to sie teraz Polakom narazil, a jeszcze gorzej ze czarny!
 • ~Dziadziu
  (2019-06-27 17:03)
  Cos chcialem napisac, ale mi ochota przeszla, nie skomentuje ani tego boksera, ani ujadajacych Polakow, bo nie chce sie znizac do ich poziomu. No comment!
 • ~╲╱.├─┤
  (2019-06-27 18:15)
  Pan Tyson nie jest zbyt dobrze zorientowany tak w historii Polski jak i historii Afroamerykanów - jeden z Afroamerykanów (Booker Taliaferro Washington) odwiedzając w okolicach 1910 roku Polskę tak pisał w swojej książce "The Man Farthest Down" o polskich chłopach uciskanych przez szlachtę i źydowskich arendarzy: >>„to było takie samo życie, jakie poznałem i którym żyłem wśród murzyńskich rolników w Alabamie” (oryg. ang.: there was much the same life that I had known and lived among the Negro farmers in Alabama). Wyraził też przekonanie, iż „każdy studiujący tę tematykę, znajdzie wiele interesujących porównań między obecną sytuacją Polaków i amerykańskich Murzynów”<< (za Wikipedia - Przekleństwo Chama). Rdzenni Polacy byli we własnym państwie niewolnikami tak swoich rodaków jak i imigrantów z Azji Zachodniej.
 • ~Pianista
  (2019-06-27 22:37)
  Powiedział durek czego nie wiedział. Taki z niego autorytet jak z małpy pianista.
 • ~S108
  (2019-07-06 10:24)
  Nie ma zielonego pojęcia o naszej historii a marka wydająca napoje z jego facjatą daje ciche przyzwolenie na zrobienie burzy. Food Care nie szanuje, nie kupuje. #R