W połowie niedzielnego wyścigu, zaliczanego do cyklu World Tour, doszło do ogromnego zbiorowego upadku, w którym brało udział około 40 kolarzy. Sędziowie za sprawcę kolizji uznali 23-letniego Filipa Maciejuka, który nie odniósł żadnych obrażeń. Polak został zdyskwalifikowany.

Reklama

Zawodnik Bahrain Victorious, jadąc poboczem drogi z lewej strony, przyspieszył i próbował doścignąć czoło peletonu. W pewnym momencie poślizgnął się na mokrej trawie i wjechał na szosę między wyprzedzających go zawodników, czym spowodował olbrzymią kraksę, która spowodowała efekt domina.

Ucierpiało w niej kilkudziesięciu kolarzy, wśród nich Belg Wout Van Aert (Jumbo-Visma), który kilka dni temu po raz drugi wygrał E3 Saxo Bank Classic. Wśród pechowców byli także m.in. Francuz Julian Alaphilippe (Soudal-Quick Step) i Amerykanin Nelson Powless (EF Education-EasyPost), którzy dość szybko się pozbierali i mogli kontynuować start, po wymianie pokiereszowanych rowerów.

Z kolei Belg Tim Wellens, pomocnik Słoweńca Tadeja Pogacara w UAE Team Emirates, poważnie ucierpiał i musiał się wycofać z rywalizacji. Podobny los spotkał Brytyjczyka Bena Turnera z zespołu Ineos i Słowaka Petera Sagana z TotalEnergie.