Rafał Sarnecki, Daniel Rochna i Mateusz Rudyk uzyskali wynik 43,177 i wyprzedzili Brytyjczyków o 0,028 s. Złoty medal wywalczyli Holendrzy.

W rywalizacji kobiet triumfowały Niemki, które w finale wygrały z Brytyjkami, zbliżając się do własnego rekordu świata. W wyścigu o brąz Marlena Karwacka, Urszula Łoś i Nikola Sibiak przegrały z Holenderkami.

Reklama

Obie polskie drużyny sprinterskie ze startu na start poprawiały swoje wyniki. W eliminacjach uzyskały czwarte czasy, a w pierwszej rundzie pewnie wygrały z piątymi zespołami - z Niemcami i z Francuzkami.

W wyścigu, którego stawką był brązowy medal, trener Igor Krymski postawił na zawodników, którzy jechali w pierwszej rundzie (w eliminacjach startował Maciej Bielecki, którego zastąpił Rochna). Po pierwszym i drugim okrążeniu, gdy drużynę rozpędzali Sarnecki i Rochna, szybsi byli Brytyjczycy, ale na ostatniej rundzie fantastycznie pojechał Rudyk, który odrobił z nawiązką straty. Na podium Polacy stanęli we czterech.

Reklama

Biało-Czerwoni dopisali sobie cenne punkty do kwalifikacji olimpijskich, ale wciąż przed nimi najważniejsze starty w perspektywie igrzysk w Paryżu: w lutym w Adelajdzie, w marcu w Hongkongu oraz w kwietniu w kanadyjskim Milton.

W wyścigu eliminacyjnym słabo zaprezentował się Adam Woźniak, który odpadł ze stawki jako drugi w kolejności i został sklasyfikowany na 16. miejscu. Zwyciężył Duńczyk Tobias Hansen.

W środę startowała także drużyna kobiet na 4 km na dochodzenie. W eliminacjach Patrycja Lorkowska, Wiktoria Pikulik, Nikol Płosaj i Olga Wankiewicz zajęły szóste miejsce z wynikiem 4.27,239, a w pierwszej rundzie poprawiły swój czas - 4.23,760, ale przegrały z Belgijkami. Wyścigi medalowe w tej konkurencji odbędą się w czwartek.

Wyniki:

sprint drużynowy mężczyzn

finał
Holandia 41,958
(Roy Van Den Berg, Harrie Lavreysen, Tijmen van Loon)
Francja 42,718
(Florian Grengbo, Rayan Helal, Sebastien Vigier)o 3. miejsce
Polska 43,177
(Rafal Sarnecki, Daniel Rochna, Mateusz Rudyk)
Wielka Brytania 43,205


Reklama

sprint drużynowy kobiet

finał
Niemcy 45,899
(Lea Sophie Friedrich, Pauline Grabosch, Emma Hinze)
Wielka Brytania 46,151
(Sophie Capewell, Emma Finucane, Lowri Thomas)o 3. miejsce
Holandia 46,754
(Kyra Lamberink, Hetty van der Wouw, Steffie van der Peet)
Polska 47,189
(Karwacka, Urszula Łoś, Nikola Sibiak)wyścig eliminacyjny mężczyzn

1. Tobias Hansen (Dania)
2. William Tidball (Wielka Brytania)
3. Jules Hesters (Belgia)
...
16. Adam Woźniak (Polska)