Zabrakło jednak podstawowych koszykarzy, którzy powinni pomóc reprezentacji w turnieju. Maciej Lampe pokazał się tylko na pierwszym zgrupowaniu we Włocławku i w rozgrywkach letniej ligi NBA. W trakcie turnieju w USA nabawił się kontuzji, która zmusiła go do pozostania w Ameryce.

Z kolei Marcin Gortat zrezygnował z gry, bo wybrał przygotowania do swojego pierwszego sezonu z drużyną Orlando Magic w lidze NBA. Marcin Stefański został zdyskwalifikowany za doping, a Krzysztof Roszyk, Michał Chyliński, Wiktor Grudziński, Zbigniew Białek i Michał Ignerski są kontuzjowani.

Polacy wystąpią w mistrzostwach Europy po raz pierwszy od 1997 roku. Już 30 września polecą do Hiszpanii. Pierwszy mecz w grupie D rozegrają 3 września w Alicante z Francją.

Kadra Polski:

Rozgrywający:
Łukasz Koszarek (23 lat, Anwil Włocławek), Robert Skibniewski (24, Turów Zgorzelec)
Obrońcy:

Andrzej Pluta (33, Anwil), Iwo Kitzinger (22, Turów)
Skrzydłowi:

Przemysław Frasunkiewicz (28, Czarni Słupsk), Bartłomiej Wołoszyn (21, Anwil), Robert Witka (26, Turów), Filip Dylewicz (27, Prokom Sopot), Radosław Hyży (30, Śląsk Wrocław)
Środkowi:
Adam Wójcik (37, szuka klubu), Szymon Szewczyk (25, Lokomotiw Rostow/ Rosja), Kamil Pietras (19, Olimpia Lublana/ Słowenia)
Reklama