Doncic w tym sezonie zdobywa średnio 33,4 pkt na mecz. Lepszy jest tylko Kameruńczyk Joel Embiid z Philadelphia 76ers - 34,8 pkt.

Trener oszczędzał Doncica

24-latek mógł tego dnia zdobyć więcej punktów, ale trener Jason Kidd nie widział potrzeby eksploatowania swojej gwiazdy. Po świetnej pierwszej połowie Doncica Mavericks prowadzili aż 78:47.

Na czwartą kwartę Teksańczycy wychodzili mając 28 punktów przewagi i Doncic do końca meczu nie wstał już z ławki rezerwowych. 41 punktów zdobył w trakcie 31 minut na parkiecie. Trafił 13 z 21 rzutów z gry oraz 11 z 14 wolnych.

Mavericks na siódmym w Konferencji Zachodniej

To był siódmy w tym sezonie mecz Doncica, w którym uzyskał co najmniej 40 punktów. Nikt inny nie może się pochwalić takim osiągnięciem.

Z bilansem 20 zwycięstw i 15 porażek Mavericks zajmują siódme miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Trail Blazers (9-24) są na przedostatniej, 14. pozycji. Słabsze jest tylko San Antonio Spurs (5-28). Zespół Jeremy'ego Sochana minionej nocy odpoczywał.