Jak relacjonował serwis ESPN, 19-letni Bronny otrzymał informację o wyborze przez telefon, a jego o prawie 20 lat starszy ojciec uczcił tę okazję emocjonalnym toastem w gronie rodziny i przyjaciół w restauracji w Nowym Jorku.

Gratulacje od Magica Johnsona

Choć Bronny w swoim debiutanckim sezonie raczej nie będzie grał często, może zdarzyć się, że wystąpi u boku słynnego ojca, lidera klasyfikacji wszech czasów NBA w liczbie zdobytych punktów. Byłby to pierwszy przypadek, że ojciec i syn zagrają jednocześnie w tej samej drużynie.

Reklama

Gratulacje Bronny'emu, wybranemu w drafcie z numerem 55., złożył m.in. inny znany koszykarz ekipy z Los Angeles Magic Johnson. "To historyczna chwila" - napisał w mediach społecznościowych.

Bronny był nieustannie w świetle reflektorów w swojej szkole Sierra Canyon School, gdzie w ostatnim roku dołączył do niego młodszy brat - Bryce, który także ma ambicję, by zagrać w NBA.

Minionego lata starszy z rodzeństwa miał atak serca podczas treningu z drużyną USC (Uniwersytet Południowej Kalifornii) i trafił na oddział intensywnej terapii. W listopadzie wrócił do zespołu i w swoim jedynym sezonie w jego barwach miał średnio 4,8 punktu, 2,8 zbiórki i 2,1 asysty na mecz.