- W głowie siedzi mi także chęć ustanowienia rekordu świata - mówił przed zawodami zawodnik Gwardii Szczytno, który przed dwoma laty w poprzednich mistrzostwach jako jedyny z polskiej ekipy stanął na podium.

Na szóstej pozycji z rekordem życiowym 20,40 uplasował się Szymon Mazur (MKS MOS Płomień Sosnowiec). Srebrny medal zdobył Rumun Andrei Toader - 22,30, a brązowy Amerykanin Bronson Osborn - 21,27.

W historii tej imprezy (pierwsze MŚJ odbyły się w 1986 roku w Atenach) biało-czerwoni wywalczyli 37 medali, w tym dziesięć złotych. Ten dziesiąty zdobył we wtorek Bukowiecki.

Na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka do niedzieli rywalizować będzie ok. 1400 lekkoatletów z blisko 150 krajów. W polskiej ekipie jest 54 sportowców - 30 zawodników i 24 zawodniczki.