Llopis, typowany przed finałem do medalu, w trakcie rywalizacji potknął się na ostatnim płotku i uderzył twarzą mocno o bieżnię.

Podczas gdy Szwajcar Jason Joseph cieszył się z wygranej, 22-letni Hiszpan przez długie minuty leżał nieprzytomny. Na trybunach kibice wyciszyli emocje, a wokół lekkoatlety służby porządkowe rozstawiły plandeki. Llopis szybko otrzymał pierwszą pomoc i został przetransportowany do szpitala. Diagnoza lekarska stwierdziła uraz klatki piersiowej i czaszki oraz wstrząs mózgu.

Reklama

Pierwsze badania radiologiczne nie wykazały żadnych zmian neurologicznych ani kostnych. Pozostanie na obserwacji przez noc jako środek ostrożności – pisał lekarz hiszpańskiej reprezentacji Juan Manuel Alonsona na Twitterze.

Pokrzepiające słowa potwierdził później trener Jose Peiro. Stan zdrowia Llopisa wydaje się być w porządku. Doznał wstrząsu mózgu, ale szybko odzyskał przytomność i skarży się na ból mięśni, to normalne i świadczy o tym, że czuje się dobrze. Najważniejsze, że nie ma poważnych obrażeń - podkreślił szkoleniowiec.

W poniedziałkowy poranek młody Hiszpan uspokoił wszystkich, wysyłając wiadomość ze swojego szpitalnego łóżka. Wszystkie testy poszły dobrze, teraz nadszedł czas na regenerację - napisał Llopis, który już opuścił klinikę w Stambule.