We wcześniejszych meczach biało-czerwoni pokonali Macedonię 25:20 i Chile 35:27, natomiast wicemistrzowie Afryki zwyciężyli 11. drużynę ostatnich mistrzostw Europy 32:26 oraz trzeci zespół Ameryki 35:29.

Pomimo zapewnienia sobie olimpijskiej nominacji Tałant Dujszebajew bardzo poważnie podszedł do konfrontacji z Tunezją. Szkoleniowiec gospodarzy uznał ją za jeden z elementów przygotowań do igrzysk i już wcześniej zapowiedział swoim zawodnikom, że świętowania po sobotnim triumfie nad Chile nie będzie.

Początek meczu był wyrównany. Dopiero w 19. minucie po trafieniu Michała Szyby Polacy objęli prowadzenie 10:7. W zespole gości nieźle poczynał sobie prawy rozgrywający Amine Bannour, który zdobył trzy bramki, ale za szybko uwierzył w skuteczność swoich rzutów i kilka razy z nieprzygotowanej pozycji posłał piłkę obok bramki. Z kolei w ekipie biało-czerwonych najwięcej dogodnych sytuacji zmarnował Michał Daszek.

Prowadzone w sportowej atmosferze spotkanie znacznie zaostrzyło się po przerwie. W 34. minucie doszło do starcia Michała Jureckiego z Sobhim Saiedem, do którego włączyli się wszyscy zawodnicy, łącznie z rezerwowymi. Inicjatorzy całego zamieszania, a także Bartosz Jurecki otrzymali dwuminutowe kary i grający z przewagą jednego zawodnika goście zmniejszyli straty do jednego trafienia – w 36. minucie przegrywali 16:17.

Biało-czerwoni szybko jednak opanowali sytuację. W 45. minucie po kontrze zakończonej przez Mateusza Jachlewskiego prowadzili 23:18 i od tego momentu utrzymywali bezpieczną przewagę.

Polska – Tunezja 28:24 (15:13).
Sędziowali: Majid Kolahdouzan i Alireza Mousaviyan (Iran).
Widzów: 8000.
Polska: Sławomir Szmal, Marcin Wichary – Karol Bielecki 7, Bartosz J urecki 5, Krzysztof Lijewski 3, Mateusz Jachlewski 3, Michał Jurecki 2, Kamil Syprzak 2, Michał Szyba 1, Łukasz Gierak 1, Piotr Chrapkowski 1, Mateusz Kus 1, Michał Daszek 1, Przemysław Krajewski 1, Adam Wiśniewski.