W Bytomiu Korona Kielce prowadzi do przerwy z Polonią 1:0. Bramkę po kontrowersyjnym rzucie karnym, po którym z boiska wyleciał obrońca gospodarzy - Stano, strzelił Edi.

W 44. minucie Marcin Kaczmarek, skrzydłowy Korony, nieczysto odebrał piłkę Pawłowi Wojciechowskiemu. Sędzia tego nie zauważył. Ale to nie był jego największy bład. Chwilę później podyktował rzut karny dla Korony po dobrym wślizgu piłkarza Polonii i pokazał obrońcy gospodarzy czerwoną kartkę.

W związku z tą sytuacją sędzia pokazał jeszcze dwie kartki - czerwoną trenerowi Polonii Michałowi Probierzowi, który wdał się z nim w dyskusję z arbitrem i żółtą Pawłowi Wojciechowskiemu.

W 87. minucie piłkarzy z Bytomia pogrążył Jakub Zabłocki. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla Korony Kielce.

Wcześniejsze spotkanie ligowych średniaków, Odry i GKS-u Bełchatów, skończyło się zwycięstwem piłkarzy Wodzisławia 1:0. Jedyną bramkę w meczu po podaniu Sławomira Szarego strzelił głową w 82. minucie Bartłomiej Socha.