Ciekawie było w meczu przyjaźni - na stadionie Śląskim Ruch podejmował Widzew. Kibiców obu klubów łączy zgoda, więc należy atmosfera była fantastyczna, a całe spotkanie skończyło się remisem 1:1.

Grodzisk nie miał zbyt dużych problemów w Łodzi - Groclin ograł ŁKS 2:1. Zagłębie Sosnowiec, które ostatnio ograło stołeczną Legię, uległo na wyjeździe Jagielloni Białystok 1:2.

Pierwsze mecze 21. kolejki odbyły się wczoraj. Odra wygrała z Bełchatowem, a Korona z Polonią Bytom po kontrowersyjnym karnym. W niedzielę zagra jeszcze Legia z Zagłębiem Lubin.

dzisiejsze mecze:

Lech Poznań - Wisła Kraków 2:1 (1:1)
Bramka: M.Zieńczuk (14' po podaniu Łobodzińskiego), Piotr Brożek (40' samobójcza po zagraniu Henriqueza), Paweł Brożek (70' po podaniu Zieńczuka)

Ruch Chorzów - Widzew Łódź 1:1 (0:0)
Bramki: S.Napoleoni (46' po podaniu Kowalczyka), M.Fabus (51' głową po podaniu Balaza),

ŁKS - Dyskobolia Grodzisk Wlkp. 1:2 (0:0)
Bramka: F.Ivanowski (63' dobił po strzale Majewskiego), A.Sikora (78'), R.Kujawa (85' głową po dośrodkowaniu Szczota)

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Sosnowiec 2:1 (1:1)
Bramki: A.Kwiek (39'), M.Komorowski (42'), R.Sobociński (49')

Cracovia - Górnik Zabrze 3:0 (1:0)
Bramki: B.Dudzic (18'), D.Pawlusiński (56'), P.Kulig (85' - karny)
W 31. miucie mecz został przerwany na dwie minuty ze względu na interwencję służb ochroniarskich w sektorze gości.