ŁKS Łódź - Jagiellonia Białystok 1:0
Bramka: Dawid Jarka (38).
Żółte kartki: ŁKS Łódź: Dejan Ognjanović, Zdzisław Leszczyński, Adam Marciniak, Dawid Jarka, Adrian Świątek. Jagiellonia Białystok: Paweł Zawistowski, Dariusz Jarecki.

Punktów na wyjeździe szukała Jagiellonia. Jednak ekipa z Białegostoku w lidze z ośmiu ostatnich spotkań przegrała aż siedem i tę fatalną statystykę jeszcze pogorszyła w Łodzi, przegwając z ŁKS 0:1.

Grajacy bez kontuzjowanego Marcina Adamskiego ŁKS miał w pierwszej połowie przewagę, której efektem był gol strzelony w 38. minucie. Jakub Biskup zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Dawida Jarki, a ten nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam z Piotrem Lechem. Wcześniej po strzale Gabora Vayera gości od straty gola uratował słupek.

Vayer był też bliski zdobycia gola po przerwie, jednak tym razem po jego uderzeniu znakomitą interwencją popisał się Lech. Była to najlepsza sytuacja w drugiej części spotkania.

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło - Dejan Ognjanović, Zdzisław Leszczyński, Mariusz Mowlik, Adam Marciniak - Jakub Biskup (78. Adrian Świątek), Mladen Kascelan, Gabor Vayer, Paweł Drumlak (64. Labinot Haliti), Rafał Kujawa (83. Adrian Woźniczka) - Dawid Jarka.

Jagiellonia Białystok: Piotr Lech - Igor Lewczuk, Pavol Stano, Thiago Rangel, Krzysztof Król - Mariusz Dzienis (77. Michał Renusz), Everton (46. Paweł Zawistowski), Hermes , Dariusz Jarecki - Ensar Arifović (62. Damir Kojasević), Tomas Pesir.

Ruch Chorzów - Cracovia Kraków 2:0
Bramki: 1:0 Marcin Sobczak (54-głową), 2:0 Artur Sobiech (90+3).
Żółte kartki: Ruch Chorzów: Marcin Zając, Piotr Ćwielong, Artur Sobiech. Cracovia Kraków: Semion Milosevic, Paweł Nowak.

W roli trener Ruchu Chorzów zadebiutował Bogusław Pietrzak, który zastąpił Dusana Radolsky'ego. Pietrzak liczył na to, że swoją pracę rozpocznie od zwycięstwa. I tak się stało. Jego podopieczni pokonali na swoim stadionie Cracovię 2:0.

Chorzowianie w pierwszej połowie wykazywali większą chęć do gry ofensywnej. Kilka razy zagrozili bramce Cracovii. Najlepszą okazję miał już w 5. minucie Marcin Zając, który zmarnował sytuację sam na sam z Marcinem Cabajem. Goście rzadziej przedostawali się na pole karne Ruchu ale też mogli objąć prowadzenie, gdyby w 39. minucie rozpędzony Paweł Nowak uderzył piłkę nieco precyzyjniej.

Dopiero w 54. minucie piłkę do bramki Cracovii strzałem głową wpakował Marcin Sobczak. Krakowianie do samego końca walczyli o wyrównującą bramkę, ale Ruch był górą w tym spotkaniu, Na dodatek w doliczonym czasie gry koszmarny błąd popełnił bramkarz gości, Marcin Cabaj, co wykorzystał Artur Sobiech, który zdobył kolejnego gola dla gospodarzy.

Ruch Chorzów: Krzysztof Pilarz - Wojciech Grzyb, Grzegorz Baran, Rafał Grodzicki, Krzysztof Nykiel - Marcin Zając, Maciej Scherfchen, Marcin Nowacki (70. Michał Pulkowski), Tomasz Brzyski - Martin Fabus (46. Marcin Sobczak), Piotr Ćwielong (79. Artur Sobiech).

Cracovia Kraków: Marcin Cabaj - Przemysław Kulig, Piotr Polczak, Semion Milosevic, Marek Wasiluk - Sławomir Szeliga, Dariusz Kłus (88. Michał Karwan), Arkadiusz Baran (79. Jakub Snadny), Paweł Nowak - Bartłomiej Dudzic (57. Dariusz Pawlusiński), Marcin Krzywicki