>>>Tomaszewski nie jest zaskoczony zatrzymaniem Wójcika

Reklama

Były trener reprezentacji Polski został zatrzymany za kupowanie meczów. Prokuratura postawi Wójcikowi 11 zarzutów ustawiania spotkań. Zarzuty korupcyjne dotyczą sezonu 2003/2004, kiedy Wójcik prowadził drużynę Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Informację tę potwierdza wrocławski wydział do spraw przestępczości zorganizowanej Prokuratury Krajowej, który prowadzi śledztwo w sprawie korupcji w polskim futbolu.

Policja zatrzymała dziś nie tylko trenera Wójcika. O siódmej rano funkcjonariusze z Poznania zatrzymali obserwatora PZPN i byłego sędziego Krzysztofa P. Obserwator był już raz skazany za korupcję, w sprawie Arki Gdynia. Wczoraj natomiast Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzech działaczy Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Po przesłuchaniu opuścili oni areszt.

>>>Co władze PZPN wiedzą o korupcji?

Jeszcze do niedawna PZPN twierdził, że korupcji w związku nie ma. Co o kolejnym zatrzymaniu mówi więc rzecznik PZPN? "Jestem w szoku. To kolejny cios dla polskiej piłki. Chciałbym, żeby to wszystko już się skończyło i żeby zaczął się nowy etap w polskiej piłce. Potrzeba zmian jakościowych" - mówi Zbigniew Koźmiński.

Janusz Wójcik został zatrzymany w swoim domu w Warszawie. Przyjechali po niego policjanci z wydziału do walki z korupcją z Wrocławia. Jeszcze dziś były selekcjoner reprezentacji Polski zostanie przewieziony do prokuratury we Wrocławiu. W tej chwili policjanci przeszukują jego mieszkanie. Potem trener zostanie zabrany na przesłuchanie. "Zatrzymanie trenera jest efektem wcześniejszej pracy prokuratury i policji. To prawdopodobnie nie koniec zatrzymań. Postępowanie toczy się bardzo dynamicznie" - mówił Mariusz Sokołowski z Komendy Głównej Policji w TVN24.

>>>Wierchuszka PZPN przed sądem

Janusz Wójcik był posłem Samoobrony w poprzedniej kadencji. W styczniu 2006 został zatrzymany za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwym. Dobrowolnie zrzekł się immunitetu i zgodził się poddać karze.

Jako trener prowadził m.in. reprezentację olimpijską, która zdobyła srebrny medal igrzysk w Barcelonie, a także Legię Warszawa, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Śląsk Wrocław oraz reprezentację Polski seniorów.