Nie był to mecz wysokich lotów. Po kiepskim meczu z Litwą liczyliśmy na to, że nasi kadrowicze pokażą, że beznadziejny występ był tylko wypadkiem przy pracy i że praca z Leo przynosi wymierne efekty.

Niestety, w pierwszej połowie to Walijczycy stworzyli więcej groźnych sytuacji i od utraty bramek ratowało nas szczęście. Dopiero w drugiej części spotkania, "biało-czerwoni" przejęli inicjatywę. Pierwsza bramka padła dopiero w 80. minucie, a zdobył ją Roger Guerreiro, który na boisku pojawił się w 46. minucie.

Polscy piłkarze odnieśli 20. zwycięstwo w 40. spotkaniu pod wodzą Leo Beenhakkera. Kolejny mecz rozegrają 28 marca, a ich rywalem w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata będzie w Belfaście Irlandia Północna.

Polska - Walia 1:0 (0:0)
Bramka: Roger (80')
Żółte kartki: Carl Fletcher, David Cotterill (Walia), Roger Guerreiro (Polska)

Polska: Łukasz Fabiański (46' - Boruc) - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow (kapitan), Dariusz Dudka, Jakub Wawrzyniak - Rafał Boguski (46' - Euzebiusz Smolarek), Mariusz Lewandowski, Łukasz Garguła (46' - Roger Guerreiro), Rafał Murawski (75' - Łukasz Trałka), Jacek Krzynówek (46' - Wojciech Łobodziński) - Robert Lewandowski (62' - Paweł Brożek).

Walia: Wayne Hennessey (46' Myhill) - Sam Ricketts, Chris Gunter, Ashley Williams, Lewin Nyatanga, Gareth Bale - David Edwards, Jack Collison (46' - Ramsey), Joe Ledley (46' - Fletcher) - Craig Bellamy (kapitan) (46' - Vokes), Ched Evans (46' - Cotterill),.

II połowa:

90. + 2 min. Sędzia kończy spotkanie.
90. min. Rzut wolny dla Polaków, ale nasi kadrowicze walczą już chyba tylko o utrzymanie wyniku.
89. min. Żółta kartka dla Cotterilla.
87. min. Fletcher fauluje Brożka, ale sędzie jest wyjątkowo wyrozumiały i nie sięga po żółty kartonik.
81. min. Wyczyn Rogera próbuje powtórzyć Smolarek, ale tym razem bramkarz Walijczyków broni.
80. min. GOOOLLL!!! Roger strzela lewą nogą i trafia do bramki Myhilla! Walijczyk niepotrzebnie wysunął się bramki, co bez skrupułów wykorzystał Guerreiro.
79. min. Mariusz Lewandowski strzela z 30 metrów, ale Myhillowi udaje się wybić piłkę. Rzut rożny dla Polaków.
76. min. - żółta kartka za niesportowe zachowanie dla Rogera
75 min - Łukasz Trałka wchodzi za Rafała Murawskiego. to juz ostatnia zmiana, jaką w tym spotkaniu może przeprowadzić Leo Beenhakker.
71. min Bale szarżuje lewym skrzydłem, ale jego dośrodkowanie zatrzymuje Wasilewski.
67. min. Fletcher dostaje pierwszą w tym spotkaniu żółtą kartkę za faul na Murawskim.
63. min. Po interwencji Bale'a rzut rożny dla Polaków. Walijczycy bronią, Roger znów posyła piłkę w stronę bramki, ale nasi kadrowicze są na spalonym.
62. min. Schodzi Robert Lewandowski, wchodzi Paweł Brożek, strzelec jedynej bramki w meczu z Litwą.
61. min. Znów duet Bale - Nyatanga, ale Marcin Wasilewski wybija piłkę na rzut rożny.
59. min. Roger uderza z rzutu wolnego, z 30 metrów, ale bardzo niecelnie.
57. min. Bale podaje do Lewina Nyatangi, ale ten uderza głową i posyła piłkę obok słupka.
52. min. Wasilewski inicjuje ładnie zapowiadająca się akcję, ale psuje ją podanie rozgrywającego Rogera.
50. min. Czekamy na 150. gola Polski na neutralnych boiskach. Co prawda nasi kadrowicze rozpoczęli drugą połowę z większym zapałem, ale nie stworzyli sobie jeszcze dogodnej sytuacji do objęcie prowadzenia.
46. min. W reprezentacji Polski cztery zmiany. Miejsce Fabiańskiego w bramce zajął Boruc, za Boguskiego wszedł Wojciech Łobodziński, za Gargułę - Roger Guerreiro, a za Murawskiego - Ebi Smolarek.

I połowa:

45. min. Koniec pierwszej połowy tego spotkania. To Walijczycy mieli więcej okazji do objęcie prowadzenia. Gra naszych piłkarzy pozostawia wiele do życzenia.
43. min. Błąd walijskiej obrony, Robert Lewandowski strzela na bramkę Hennessey'a, ale ten broni. Niewiele brakowało.
40. min. Rywale znów nas ogrywają naszych obrońców, są już 4 metry od bramki, ale sędzia odgwizduje spalonego.
37. min. Szarża na naszą bramkę Polaków. Po raz kolejny błyszczy Bellany, ale znów mamy dużo szczęścia.
34. min. Naprawdę niewiele brakowało, a stracilibyśmy pierwszą bramkę. Po zamieszaniu w polu karnym piłkę w poprzeczkę posłał Joe Ledley. Rzut rożny dla Walijczyków, znów niebezpiecznie, Edwards próbuje pokonać Fabiańskiego, ale to Polak jest górą.
28. min. Bellamy znów pokazują pazur. Kapitan Walijczyków dostał piłkę od Evansa i próbował ułożyć się do strzału. Na szczęście dla nas, posłał piłkę jeszcze wyżej ponad poprzeczką, niż chwilę wcześniej Krzynówek.
27. min. Krzynówek strzela z dystansu. Mocno i... wysoko ponad poprzeczką.
26. min. faulowany Rafał Boguski, zaczynamy od rzutu wolnego.
22. min. Walijczycy po raz kolejny atakują nasza bramkę - Bellamy podaje do Cheda Evansa - ale i tym razem udało sie ich zatrzymać.
19. min. Fabiański wychodzi daleko z bramki do szarżującego Bellamy, przed utratą bramki ratuje nas tylko wspaniała asekuracja Michała Żewłakowa!
16. min. Boguski podaje na lewo do Krzynówka, ten strzela w róg bramki, ale celuje obok słupka. To była najlepsza jak do tej pory okazja do zdobycia bramki.
14. min. Wasilewski fauluje Bellamy, który znów pędził w nasze pole karne. Piłka dla Walijczyków. Mocne dośrodkowanie, ale pewnie broni Fabiański.
12. min. Craig Bellamy próbuje zaatakować bramkę Fabiańskiego, ale jego zamiary odczytuje Marcin Wasilewski, który wybija piłkę na aut. Rzut rożny dla Walijczyków.
11. min. Polacy znów napierają na bramkę rywali. Piłkę przejmuje Ashely Williams, ale nie ryzykuje i podaje do swojego bramkarza.
9. min. Naszej bramki świetnie broni Fabiański.
5. min. Szybka akcja Polaków - Murawski podaje po ziemi do Garguły, ten przepuszcza piłkę do Mariusza Lewandowskiego, który strzela, ale obok słupka.
4. min. Okazji do strzału szukał Robert Lewandowski. Zaryzykował strzał z dystansu, ale piłka przeleciała ponad poprzeczką.
3. min. Pierwszy strzał na bramkę Rafała Murawskiego. Broni Hennessey.
1. min. Spotkanie zaczynają Polacy. Gramy w białych strojach. Walijczycy na czerwono.