Wtorkowe mecze 1/8 LM:

Bayern Monachium - Sporting Lizbona 7:1 /pierwszy mecz 5:0, awans Bayern
Bramki: Lukas Podolski (7 , 34) , Anderson Polga (39-sam.) , Bastian Schweinsteiger (43) .Mark van Bommel (74) , Miroslav Klose (83-karny) ,Thomas Mueller (90) - Joao Moutinho (42)

FC Liverpool - Real Madryt 4:0 /pierwszy mecz 1:0, awans Liverpool
Bramki: Fernando Torres (16) , Steven Gerard (28-karny , 47) , Andrea Dossena (88)

Panathinaikos Ateny - FC Villarreal 1:2 /pierwszy mecz 1:1, awans Villarreal
Bramki: Vangelis Mantzios (55) - Ariel Ibagaza (49), Joseba Llorente (70)

Juventus Turyn - Chelsea Londyn 2:2/pierwszy mecz 0:1, awans Chelsea
Bramki: Iaquinta (19) , Del Piero (74-karny) -Essien (45), Drogba (83)

II połowa:
Juventus może już tylko jedno - wygrać ten mecz i to wyżej niż 2:1. Ale Chelsea na pewno będzie rozważnie bronić dostępu do własnej bramki. Zaczynamy drugą część spotkania.

Natarcia Juventusu i kontrataki Chelsea - tak będzie wyglądać drugie 45 minut. Kontry już próbował Anelka. Żółtą kartką sędzia upomina Chielliniego. Gospodarze są już bardzo zdenerwowani, w dodatku Anglicy zaczęli grać na czas. Tym razem kartka dla bramkarza gości - Cech złapał piłkę już za polem karnym.

Juventus jest chyba przybity golem Chelsea, bo w zasadzie przestał szaleńczo atakować. Czy piłkarze Ranieriego jeszcze zdołają coś dziś zdziałać?

Ależ nie miał szczęścia Trezeguet przy strzale głową. Niestety dla "Starej Damy" na posterunku stał Cech i rewelacyjnie poradził sobie w tej sytuacji.

Chiellini wyrzucony z boiska po drugiej żółtej, a w efekcie czerwonej kartce. Oj, ciężko będzie Juve awansować...

Gol! Juventus mimo wszystko się nie poddaje. Ręka Bellettiego w polu karnym i Del Piero wykorzystuje "jedenastkę". 2:1!

Juventus musi zdobyć jeszcze jedną bramkę, żeby awansować. Gra jednak w "10", więc Chelsea rusza do ataku. Ballack nie trafia jednak w piłkę, a mogło być groźnie.

Gol! Osłabiony Juventus żegna się z Ligą Mistrzów. Gola dla gości zdobył Didier Drogba, wślizgiem pokonując Buffona po dośrodkowaniu Bellettiego.

Nudna końcówka w Turynie. Anelka dostaje żółtą kartkę za grę na czas, a Lampard za faul na Del Piero. Sędzia dolicza 4 minuty.

I połowa:

Znamy już składy obu drużyn: Juventus: Buffon, Mellberg, Chiellini (ż/cz), Grygera, Molinaro Marchisio, Tiago, Nedved (13. Salihamidzić ż), Del Piero, Iaquinta (Giovinco), Trezeguet (Amauri). Chelsea: Cech (ż), Bosingwa, Terry, Alex (Carvalho), Cole (ż), Obi Mikel, Lampard, Essien (Belletti), Ballack, Drogba (ż), Anelka.

W pierwszym meczu Chelsea pokonała Juventus 1:0 po golu Didiera Drogby. Dziś Włosi za wszelką cenę będą się chcieli zrewanżować. "The Blues" zaczęli w zmienionym składzie - w pierwszej jedenastce zabrakło Salomona Kalou i Florenta Maloudy. Gra za to Michael Essien.

Lepiej zaczęli gospodarze. Najpierw szczęścia próbował Trezeguet, ale piłka po jego strzale głową przeleciała nad poprzeczką. Potem na szczęście dla Chelsea spudłował Grygera. Juve ma też dwa rzuty rożne, ale nie stwarza w ten sposób zagrożenia pod bramką Cecha. Piłkarze Chelsea starają się wyeliminować Nedveda, który co i rusz zwija się z bólu po kolejnych kopnięciach.

Pierwszą akcję dla gości stworzył Lampard, ale podanie do Ballacka było za mocne i Niemiec nie miał szans groźnie zagrać tej piłki.

No i stało się - Nedved musi opuścić boisko. Za niego na murawie pojawia się Salihamidzić.

Chelsea przejmuje piłkę i na bramkę Buffona pędzi Anelka. Sędzia wskazuje jednak, że był minimalny spalony.

Gol! Obrońcy Chelsea zagapili się, Trezeguet podaje do Iaquinty, a ten pokonuje Cecha. 19. minuta, 1:0 dla Juve, straty odrobione i walka o awans staje się jeszcze ciekawsza!

Juventus idzie za ciosem - Cech wybija na rzut rożny groźny strzał Alessandro Del Piero. Potem jeszcze z dystansu uderza strzelec bramki - Iaquinta.

Poza jedną akcją Chelsea w zasadzie się broni. Po faulu Anelki wyśmienitą okazję miał Del Piero, ale strzelił prosto w bramkarza... Jego wyczyn kopiuje minutę później Iaquinta. Juve powinno prowadzić wyżej!

Po świetnych 30 minutach tempo meczu nieco siadło. Chelsea nie umie jednak wykorzystać zadyszki Juventusu. Cole głupio traci piłkę. Konstruować akcję dla "The Blues" próbuje Essien, ale nie potrafi dobrze podać do Lamparda. Jeszcze niecelna główka Anelki i piłka znów jest w posiadaniu gospodarzy.

Rzut wolny dla Chelsea po faulu Tiago i jakie emocje! Petarda Drogby ląduje co prawda w rękach Buffona, ale napastnik angielskiego klubu protestuje, że piłka na pewno przekroczyła obwodem linię bramkową. Czy tak było w rzeczywistości?

Gol! Co się odwlecze, to nie uciecze. Essien dobija piłkę, która chwilę wcześniej odbiła się od poprzeczki i na minutę przed przerwą Chelsea wyrównuje. 1:1. W tej połowie już nic się nie wydarzy, piłkarze schodzą do szatni.