"W kolejnym meczu nasza drużyna została skrzywdzona przez błędne decyzje sędziowskie, które wypaczyły wynik meczu. Pomyłki sędziowskie mogą się zdarzać, jednak skala tych pomyłek na niekorzyść naszego klubu była nieproporcjonalnie większa niż w przypadku dowolnego innego zespołu Ekstraklasy" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Cracovii.

>>>Cracovia spadła z ligi, bo sędzia niedowidział

"Okradziono nas z bardzo wielu punktów. Spowodowało to, ze Cracovia zajęła jedno z ostatnich miejsc w tabeli. W związku z powyższym Cracovia rozważy podjecie kroków prawnych zmierzających zarówno do nałożenia sankcji dyscyplinarnych na sędziów, jak i do uzyskania stosownych zadośćuczynień i odszkodowań, w tym także w drodze procesów sądowych" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez klub.

Oto zestawienie najbardziej ewidentnych pomyłek sędziów w meczach Cracovii sporządzone przez klub:

GKS Bełchatów - Cracovia, sędzia Piotr Pielak: 74. minuta - przy stanie 1:0 dla Bełchatowa sędzia nie uznaje bramki Cracovii twierdząc, że piłka nie przekroczyła linii bramkowej

Jagiellonia - Cracovia, sędzia Piotr Siedlecki: 4. minuta - czerwona kartka dla Cabaja, który fauluje Pesira, jednak wcześniej Pesir jest na ewidentnym spalonym

ŁKS - Cracovia, sędzia Mirosław Górecki: 96. minuta - przy stanie 3:3 sędzia uznaje bramkę dla ŁKS strzeloną z pozycji spalonej i po upływie regulaminowego czasu gry. Sędzia wcześniej sygnalizował przedłużenie meczu tylko o 4 minuty

Cracovia - Ruch Chorzów, sędzia Piotr Wasielewski, sędzia liniowy Przemysław Głowacki: 60. minuta - sędzia nie uznaje prawidłowo zdobytej przez Nowaka bramki dopatrując się pozycji spalonej, dodatkowo przedłuża mecz jedynie o 4 minuty mimo, ze przerwy w II połowie meczu trwały ponad 10 minut (po tym meczu sędzia został zawieszony za błędy w sędziowaniu)

Odra Wodzisław - Cracovia, sędzia Dawid Piasecki: 85. minuta - przy stanie 1:1 sędzia nie przerywa ataku Odry po ewidentnym faulu na Bartoszu Ślusarskim, kilka sekund później pada bramka na 2:1 dla Odry

Lech Poznań - Cracovia, sędzia Marcin Borski, sędziowie liniowi: Rafał Rostkowski, Maciej Szymanik: 13. minuta - uznanie bramki strzelonej z pozycji spalonej, 68. minuta - ponowne uznanie bramki po tym jak zawodnik strzelający znajdował się na spalonym