Bramka: Dani Alves (88')

Brazylia: Julio Cesar - Maicon, Lucio, Luisao, Andre Santos (82' - Dani Alves)- Gilberto Silva, Felipe Melo - Ramires, Kaka - Robinho, Luis Fabiano

RPA: Khune - Gaxa, Booth, Mokoena, Masilela - Dikgacoi, Mhlongo - Pienaar, Modise - Tshabalala, Parker

I połowa:

Spokojny początek spotkania. Pierwsze dziesięć minut nie przyniosło żadnego strzału na bramkę. Brazylijczycy grają dość ospale.

Dopiero w 12. minucie zobaczyliśmy ładną akcję Ramiresa pod bramką Khune. Brazylijczycy tracą piłkę i Gaxa próbuje strzelać na bramkę. Niecelnie.

21. minuta - niewiele brakowało, a Mokoena zaskoczyłby Julio Cesara, jednak posłał piłkę minimalnie ponad poprzeczką. To już drugi strzał reprezentacji RPA na bramkę w tym spotkaniu. Brazylijczycy do tej pory strzelali tylko raz.

29. minuta - rzut wolny dla RPA, strzela Tshabalala, ale Julio Cesar wybija na rzut rożny. Kilka minut później akcja Brazylijczyków. Andre Santos strzela, ale Khune broni. Tuż po nim szczęścia próbował Kaka, ale posłał piłkę obok słupka.

41. minuta - znów Kaka biegnie na bramkę, ale zamiast podać do Luisa Fabiano, sam uderze. Bramkarz RPA znów broni.

Pierwsza połowa zdecydowanie rozczarowująca dla Brazylijczyków.

II połowa:

Pierwszą dogodną sytuację miał Kaka, który znalazł się w polu karnym rywali, ale obrońcy RPA zrobili swoje. Skończyło się na rzucie rożnym, ale zagrożenia dla bramki Khune'a już nie było.

Ale i piłkarze RPA mają swoje okazje. W 58. minucie z dystansu strzelai Modise, piłka trafiła w plecu Luisao, ale Julio Cesar obronił, choć z trudem.

Prawie 70 minut spotkania za nami. Obie drużyny mają na koncie po 12 oddanych strzałów na bramkę. Stan posiadania piłki też jest po równo - po 50 procent.

Bramka padła dopiero w 88. minucie. 1:0 dla Brazylii. Dani Alves, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej, bezbłędnie wykorzystuje rzut wolny z 17. metrów. Chwilę później strzelec bramki dostaje żółtą kartkę - za podwinięcie koszulki.

Minutę później mogło być 2:0. Luis Fabiano w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderza w Kuhne.

Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry, ale wynik już nie ulega zmianie. Brazylijczycy zagrają w finale.