Arboleda kilka tygodni temu złożył wniosek o przyznanie polskiego obywatelstwa, brakowało w nim jednak kilku dokumentów, m.in. odpisu aktu urodzenia i aktu małżeństwa.

Reklama

"Dołączona została również pozytywna opinia klubu Lecha Poznań, który jest pracodawcą piłkarza. Nie jest to konieczność, ale bywa to +mile widziane+" - poinformował rzecznik prasowy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Tomasz Stube.

Zgodnie z procedurą wniosek został skierowany za pośrednictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do kancelarii prezydenta. "Ustawa nie określa terminu w jakim musi być rozpatrzony wniosek" - wyjaśnił Stube.

Obrońca Lecha Poznań rozpoczął starania o polski paszport m.in. za namową selekcjonera reprezentacji Polski Franciszka Smudy, który podkreślał, że chętnie widziałby go w drużynie narodowej. Piłkarz trafił do Polski z peruwiańskiego CS Cienciano Cusco na początku 2006 roku. Po trzech latach gry w Zagłębiu Lubin przeszedł do Lecha Poznań. Z oboma klubami wywalczył tytuł mistrza Polski (z Zagłębiem w 2007 roku, z Lechem w 2010).