Martino wdał się w burzliwą wymianę zdań z trenerem rywali Cesarem Fariasem oraz arbitrem nie mogąc pogodzić się z jego decyzjami. W efekcie, odesłany został z asystentem Jorge Pautasso na trybuny.

Reklama

CSF wymierzyła karę dwóch meczów Martino i jednego Pautasso. Oba narodowe związki muszą zapłacić ponadto po 10 tys. dolarów za przepychanki w których uczestniczyli piłkarze w czasie meczu.

Żadnego z zawodników jednak nie ukarano, ograniczając się do ostrzeżenia, że CSF nie będzie tolerowała takich zachowań w przyszłości.

W półfinale mistrzostw Ameryki Południowej Paragwaj zwyciężył Wenezuelę po karnych 5:3, które nastąpiły po bezbramkowym remisie w meczu oraz dogrywce. W drugim półfinale Urugwaj wyeliminował Peru wygrywając 2:0 (0:0).

W 43. edycji najstarszych międzynarodowych rozgrywek piłkarskich - Copa America, której finał odbędzie się w niedzielę w Buenos Aires Urugwaj stanie przed szansą zdobycia trofeum po raz piętnasty, natomiast Paragwaj - po raz trzeci. O brązowy medal zmierzą się Wenezuela i Peru. Arbitrem finału wyznaczony został Brazylijczyk Salvio Fagundes.