"Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski wydał odmowną decyzję w sprawie poświadczenia obywatelstwa Damiena Perquisa, ponieważ wnioskodawca nie uzupełnił dokumentacji potwierdzającej posiadanie polskiego obywatelstwa. Perquis za pośrednictwem pełnomocnika zadeklarował, że odstępuje od uzupełnienia wniosku. W przypadku zmiany decyzji wnioskującego, możliwe jest wznowienie postępowania u wojewody" - poinformowało PAP biuro prasowe wojewody informując jednocześnie, że decyzja ta nie zamyka drogi do nadania mu polskiego obywatelstwa przez Prezydenta RP.

Reklama

25 maja Francuz polskiego pochodzenia przebywał w Warszawie, aby w towarzystwie członków sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski złożyć odpowiednie dokumenty o uzyskanie polskiego obywatelstwa. Oficjalnie wniosek o poświadczenie obywatelstwa został jednak złożony 7 lipca, kiedy to pełnomocnik piłkarza uzupełnił dokumentację w wydziale do spraw cudzoziemców w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim. Okazało się jednak, że dokumentacja nadal nie była kompletna. Dlatego wojewoda mazowiecki wydał odmowną decyzję.

Ze względu na polskie korzenie obrońcy FC Sochaux procedura była podobna, jak w przypadku Ludovika Obraniaka, u którego tylko poświadczono polskie obywatelstwo. Wcześniej rozważana była też możliwość nadania obywatelstwa. Wówczas wniosek musiałby przejść przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a potem trafić do Kancelarii Prezydenta. Taka procedura zastosowana była w przypadku obrońcy Lecha Poznań Manuela Arboledy.