Bardzo się cieszę, że reprezentacja wreszcie zagra na Stadionie Narodowym i że będzie można sprawdzić jak wszystko funkcjonuje na tym obiekcie "od kuchni" - powiedział PAP Lato.

Reklama

Prezes PZPN wyraził nadzieję, że nie będzie to jedyny test Stadionu Narodowego przed mistrzostwami Europy i że uda się rozegrać finał Pucharu Polski oraz mecz z udziałem jednej z czołowych europejskich drużyn klubowych.

Chcemy, by mecze o Puchar Polski odbywały się regularnie na Stadionie Narodowym, aby stało się to już tradycją. Dobrze byłoby, gdyby jeszcze udało się rozegrać mecz z udziałem jednej z czołowych europejskich drużyn klubowych. Rywalem mogłaby być Legia albo Polonia Warszawa. Trwają rozmowy, więc nie chcę zapeszać. Kalendarz jest napięty i nie ma już terminu na mecz reprezentacji. Stadion musimy oddać do dyspozycji UEFA 9 maja - wyjaśnił Lato.

Tegoroczny finał Pucharu Polski jest zaplanowany na 24 kwietnia.

We wtorek prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała o zgodzie miasta na organizację meczu Polska - Portugalia. Będzie to pierwsza impreza sportowa na Stadionie Narodowym.

Największa polska arena piłkarskich mistrzostw Europy została oficjalnie otwarta 29 stycznia, ale zastrzeżenia policji wobec łączności na obiekcie uniemożliwiły rozegranie planowanego na 11 lutego spotkania o piłkarski Superpuchar między Wisłą Kraków a Legią Warszawa.