Sprawa dotyczy meczu z 2009 roku, w którym Irlandia i Francja walczyły o awans na mundial. "Trójkolorowi" strzelili gola po tym jak Thierry Henry pomógł sobie ręką przy opanowaniu piłki. Wyspiarze po meczu czuli się oszukani i chcieli wejść na drogę prawną w związku z błędem arbitra, który nie dostrzegł nieprzepisowego zagrania Francuza.

Reklama

Jak się okazało FIFA postanowiła uciszyć Irlandczyków. Za milczenie i nie wszczynanie "awantury" na konto tamtejszej federacji piłkarskiej przelano 5 milionów euro. Za wszystkim podobno stał szef FIFA Sepp Blatter, który w rozmowie z prezesem irlandzkiej federacji ponoć rzucił: "Ile chcecie, żebyście się odpie...lili?".

Teraz gdy sprawa wypłynęła na światło dzienne milczeć nie zamierzał Zbigniew Boniek. Prezes PZPN ostro wyraził swój gniew na Twitterze. Irlandia dostała 5 milionów Euro za rękę Henry. Nie wystarcza mi dymisja Seppa Blattera, musi w......ć i to szybko - napisał szef polskiej piłki.

Blatter ustąpienie z funkcji prezydenta FIFA zapowiedział w ubiegłym tygodniu, cztery dni po wybraniu go na piątą kadencję. Obowiązki prezydenta FIFA ma sprawować do czasu wyboru swojego następcy. Wybory mają się odbyć między grudniem 2015 a marcem 2016 roku.

Reklama