Nie ma tajemnicy – gdy podpisywaliśmy w ubiegłym roku nowy kontrakt z trenerem (w lipcu 2016), umowa przewidywała okres do grudnia 2017 roku z opcją automatycznego przedłużenia w razie awansu do mistrzostw świata w Rosji. Ten awans został wywalczony, więc oczywiście Adam zostaje z nami – powiedział Boniek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Czy Nawałka pozostanie selekcjonerem polskich piłkarzy również po mundialu?

Jeżeli chodzi o dalsze plany, nie ma żadnego problemu. Jesteśmy przyjaciółmi z Adamem. Wystarczy, że spojrzymy sobie prosto w oczy i wszystko będzie wiadomo. Ale teraz nie wiemy, co się wydarzy. Jeśli trener zdobędzie mistrzostwo świata, może mu zaproponować pracę ktoś bogatszy od nas i wtedy nie będę w stanie tego przebić. Trudno teraz spekulować. Na pewno dzień po mistrzostwach usiądziemy z trenerem przy kawie i porozmawiamy – dodał prezes PZPN.

Polscy piłkarze pokonali w niedzielę w Warszawie Czarnogórę 4:2 i awansowali po raz ósmy w historii do finałów mistrzostw świata, a pierwszy od 2006 roku, gdy wystąpili na mundialu w Niemczech.

Dzięki dobrym wynikom uzyskanym m.in. w eliminacjach plasują się wysoko w rankingu FIFA, co oznacza, że podczas losowania grup mistrzostw świata znajdą się w pierwszym, teoretycznie najsilniejszym koszyku.