Gospodarze od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę. Wydawało się, że pokonanie Darrena Randolpha jest kwestią czasu. Jednak albo Duńczycy minimalnie chybiali, albo świetnymi interwencjami popisywał się irlandzki bramkarz. Rewanż odbędzie się we wtorek w Dublinie.

Dzień wcześniej w Mediolanie Włosi podejmą Szwedów, którzy w piątek pokonali w Sztokholmie czterokrotnych triumfatorów mundialu 1:0. Jedynego gola w 61. minucie zdobył wprowadzony na boisko cztery minuty wcześniej Jakob Johansson. To była pierwsza porażka Włochów ze Szwedami od 3 czerwca 1987 roku, kiedy ulegli im 0:1 w kwalifikacjach Euro 98. "Azzurich" zabrakło jedynie w dwóch z 20 turniejów finałowych MŚ, ostatnio w 1958 roku. Szwedzi wróciliby na MŚ po 12-letniej przerwie.

W korzystnej sytuacji przed rewanżem z Grekami w Pireusie są Chorwaci, którzy w pierwszym meczu wygrali 4:1. W drugim poniedziałkowym rewanżu Szwajcaria podejmie w Bazylei Irlandię Północną. Pierwszy mecz Szwajcarzy wygrali w Belfaście 1:0.

W sobotę do uczestników mundialu dołączyły dwa afrykańskie zespoły: Maroko i Tunezja. Tym samym znanych jest już 26 uczestników przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji.

Do obsadzenia pozostało jeszcze sześć miejsc w MŚ. Cztery przeznaczone są dla drużyn z Europy, a o pozostałe dwa walka toczy się między kontynentami: Honduras - Australia, Peru - Nowa Zelandia. W obu pierwszych meczach barażowych padły bezbramkowe remisy.

1 grudnia odbędzie się losowanie fazy grupowej, a turniej, także z udziałem reprezentacji Polski, zostanie rozegrany w dniach 14 czerwca - 15 lipca 2018 roku.