"Mogłabym spędzić cały ranek publikując groźby przeciwko mężowi i rodzinie" - przekazała Mejia, która całą sytuację nazwała "wstydem".

Reklama

Jej mąż William Tesillo zmarnował karnego w serii "jedenastek" w spotkaniu z broniącym tytułu Chile w ćwierćfinale Copa America. Ten nieudany strzał sprawił, że Kolumbia przegrała konkurs 4-5 (po 90 minutach był remis 0:0) i pożegnała się z turniejem w Brazylii.

Kolumbijska drużyna wróciła w sobotę do ojczyzny, a odpowiednie służby zapewniły, że uczynią wszystko, by zidentyfikować osoby, które stoją za pogróżkami.

Niemal równo 25 lat temu, tj. 2 lipca 1994 roku, kolumbijski piłkarz Andres Escobar został zastrzelony przez fanatycznego kibica. Do tragedii doszło niedługo po tym, jak Escobar strzelił samobójczego gola w spotkaniu z gospodarzami Amerykanami (1:2), a jego zespół odpadł po fazie grupowej. Miał 27 lat.

Reklama

W półfinałach tegorocznej edycji Copa America, mistrzostw Ameryki Południowej, Brazylia zagra z Argentyną, a Chile z Peru. Finał 7 lipca na Maracanie w Rio de Janeiro.