Sakiewicz znany jest z tego, że utrzymuje bardzo zażyłe kontakty z obozem byłej władzy. Za rządów Prawa i Sprawiedliwości podmioty związane z Sakiewiczem był hojnie dotowane.

Boniek apelował o "wyrzucenie" Sakiewicza

O usunięcie redaktora naczelnego Telewizji Republika z Komisji ds. mediów i komunikacji PZPN apelował niedawno. Był szef polskiej piłki nie gryzł się w język. Wygumkujcie szybko, bo wstyd jak cholera - napisał w mediach społecznościowych legendarny piłkarz reprezentacji Polski.

Reklama

Nie wiadomo, czy na włodarzy polskiej piłki podziałały właśnie słowa Bońka, ale po kilku tygodniach od ich publikacji PZPN dokonał rewolucyjnych zmian w składzie wspomnianej komisji.

Sikorski i Szkolnikowski również usunięci

Z jej składu zniknęło kilkanaście nazwisk. Oprócz Sakiewicza w oczy najbardziej rzucił się także brak Szymona Sikorskiego, szefa agencji Publicon, która podobno ma wielki wpływ na prezesa PZPN Cezarego Kuleszę oraz byłego szefa TVP Sport Marka Szkolnikowskiego.

Ponadto z komisji zniknęli: Łukasz Korus, Paweł Bobyk, Leszek Cieśla, Maciej Hutyra, Joanna Pawlak, Adam Nowe, Anna Sobota, Michał Lisiecki, Małgorzata Węgierek, Krzysztof Kropielnicki, Marcin Biegluk i Robert Malinowski.

Znamy nowy skład komisji

W nowym składzie komisji znaleźli się: Bożydar Iwanow, Paweł Wołosik, Przemysław Pawlak, Krzysztof Marciniak, Wojciech Górski, Dariusz Dobek, Dominik Wardzichowski, Tomasz Kowalczyk, Paweł Mogielnicki, Dominik Mucha, Bartosz Wiśniewski, Emil Wojda, Danuta Drabik-Martowicz, Agnieszka Matuszewska i Łukasz Pado.

Przewodniczącym komisji został dyrektor Departamentu Komunikacji i Mediów PZPN i rzecznik związku Tomasz Kozłowski, a sekretarzem komisji będzie Paweł Drażba.

Prezes PZPN spotkał się z ministrem sportu / ShutterStock