"Prezes Polonii Józef Wojciechowski porozumiał się ze stroną turecką w sprawie transferu. Zostały podpisane już pewne ustalenia z Turkami. Teraz wszystko zależy od rozmów samego zawodnika z Trabzonsporem. Kwota transferu ma wynieść 5,25 mln euro. To bardzo imponująca suma. Nie ukrywamy, że miała duży wpływ na decyzję w sprawie odejścia zawodnika z naszego klubu" - powiedział PAP wiceprezes "Czarnych Koszul" Piotr Ciszewski.

"W przyszłym tygodniu polecę z Adrianem do Wiednia, tam spotkamy się z przedstawicielami Trabzonsporu i będziemy negocjować warunki indywidualnego kontraktu. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, bezpośrednio ze stolicy Austrii piłkarz poleci do Trabzonu, gdzie przejdzie testy medyczne i podpisze kontrakt" - stwierdził w rozmowie z PAP menedżer Mierzejewskiego Bartłomiej Bolek.

Kwota transferu, jeśli do niego dojdzie, będzie najwyższą w historii polskiej ekstraklasy. Do tej pory rekordzistą był Robert Lewandowski, za którego Borussia Dortmund zapłaciła Lechowi Poznań latem 2010 roku 4,5 mln euro.