Odpowiedzialna za budowę stadionu spółka Wrocław 2012 zawiadomiła we wtorek zarząd Śląska o gotowości do rozegrania meczu. "Oznacza to, że spotkanie z Lechią odbędzie się już na nowym obiekcie" - mówił rzecznik.

Reklama

Obecnie na wybudowanym specjalnie na Euro 2012 stadionie prowadzone są jeszcze testy systemu sprzedaży biletów z systemem wejść na stadion, które mają się zakończyć w środę rano.

"Po zakończeniu testów poinformujemy o terminie sprzedaży biletów i szczegółowych zasadach ich kolportażu. Jeśli testy wypadną pozytywnie, to rozpoczęcie sprzedaży wejściówek na spotkanie z Lechią możliwe będzie prawdopodobnie już od czwartek" - dodał Mazur.

Na stadionie, który może pomieścić ok. 42 tys. widzów, odbyły się już trzy duże imprezy. 10 września Tomasz Adamek zmierzył się z Witalijem Kliczką w walce o tytuł mistrza świata w bokserskiej wadze ciężkiej organizacji WBC, tydzień później odbył się koncert George'a Michaela, a 1 października około 30 tysięcy osób podziwiało potężne amerykańskie półciężarówki na imprezie "Monster Jam".