Pierwsza połowa była dość miernym widowiskiem, bo z obydwu stron po dwie tylko sytuacje zasługują na odnotowanie - w Górniku niecelne strzały Tomasza Nowaka w 25. min. i główka Jakuba Świerczoka w 42. min., natomiast z Zagłębia gol zdobyty przez Krzysztofa Piątka w 37. minucie i strzał Serba Dorde Cotry z rzutu wolnego w słupek.

Reklama

Po zmianie stron górnicy ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków, ale to goście szybko zdobyli drugą bramkę i znacznie spokojniej panowali nad sytuacją na boisku, bo już w 48. min Jarosław Kubicki podwyższył prowadzenie Zagłębia. Goście umiejętnie bronili dostępu do swojej bramki, a poczynania miejscowych były mało skuteczne. Dwukrotnie - w 63. czy 67. minucie główkował Świerczok, ale piłka nie trafiła do celu. W sumie zasłużone zwycięstwo mądrzej grającego zespołu z Lubina.

Górnik Łęczna - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Krzysztof Piątek (37), 0:2 Jarosław Kubicki (48).
Żółta kartka - Górnik Łęczna: Radosław Pruchnik. KGHM Zagłębie Lubin: Jarosław Kubicki.
Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
Widzów 3 011.
Górnik Łęczna: Dziugas Bartkus - Łukasz Mierzejewski, Radosław Pruchnik, Tomislav Bozic, Leandro - Grzegorz Bonin, Krzysztof Danielewicz (46. Paweł Sasin), Tomasz Nowak, Łukasz Bogusławski (65. Łukasz Tymiński), Grzegorz Piesio - Jakub Świerczok (76. Bartosz Śpiączka).
KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Dorde Cotra - Arkadiusz Woźniak, Łukasz Janoszka (71. Krzysztof Janus), Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Filip Starzyński (79. Adrian Rakowski) - Krzysztof Piątek (84. Michal Papadopulos).