Gospodarze musieli sobie poradzić bez pauzującego za czerwoną kartkę czeskiego reprezentacyjnego pomocnika Kamila Vacka.

Wyniki poprzednich spotkań tych zespołów w sezonie (2:1 w Gliwicach i 3:1 w Gdańsku) zwiastowały spore emocje. I kibice nie mogli się czuć zawiedzeni. Od początku widać było, iż na zwycięstwie zależy piłkarzom obu drużyn. Toteż gra była szybka, bez kalkulacji. Groźniejszy w pierwszej połowie był Piast. Po kwadransie Martin Nespor z linii pola karnego trafił w poprzeczkę, a chwilę później Josip Barisic przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. W 32. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Patrika Mraza i zgraniu Heberta, piłkę do siatki rywali skierował z bliska Uros Korun.

Ostatnie minuty przed przerwą przyniosły przewagę Lechii, jednak bez większego zagrożenia dla Jakuba Szmatuły. W drugiej połowie goście - jak należało się spodziewać - ruszyli do natarcia. I już po minucie drugiej połowy mogło być 1:1, gdyby Grzegorz Kuświk lepiej strzelił mając przed sobą bramkarza Piasta. Później refleks Szmatuły sprawdził głową z bliska Sławomir Peszko, a Mila zbyt lekko próbował przelobować gliwickiego golkipera.

Zepchnięci pod własne pole gospodarze bronili się całą drużyną, rzadko próbując ofensywnego wypadu. W 77. minucie po faulu Tomasza Mokwy na Jakubie Wawrzyniaku sędzia podyktował rzut karny dla gdańszczan. Intencje Mili wyczuł Szmatuła i wynik się nie zmienił. Piast poszedł do przodu i za chwilę przed taką samą szansą po drugiej stronie boiska stanął rezerwowy Mateusz Mak, który nie zmarnował "jedenastki", sprokurowanej przez Pawła Stolarskiego faulującego Mraza. Ostatecznie pognębił gdańszczan w doliczonym czasie gry Barisic po dośrodkowaniu Maka, przedłużając w ten sposób szanse Piasta na zdobycie mistrzostwa.

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 3:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Uros Korun (32), 2:0 Mateusz Mak (81-karny), 3:0 Josip Barisic (90+1).
Żółta kartka - Piast Gliwice: Martin Nespor, Martin Bukata. Lechia Gdańsk: Grzegorz Wojtkowiak.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce). Widzów 6 407.
W 77. minucie rzutu karnego dla Lechii nie wykorzystał Sebastian Mila. Bramkarz Piasta Jakub Szmatuła obronił.
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Tomasz Mokwa, Uros Korun, Hebert, Patrik Mraz - Marcin Pietrowski, Radosław Murawski, Martin Bukata, Sasa Zivec (73. Mateusz Mak) - Martin Nespor (76. Bartosz Szeliga), Josip Barisic (90+2. Gerard Badia).
Lechia Gdańsk: Vanja Milinkovic-Savic - Grzegorz Wojtkowiak, Rafał Janicki, Jakub Wawrzyniak - Michał Chrapek, Aleksandar Kovacevic (68. Lukas Haraslin), Milos Krasic (83. Martin Kobylanski), Sebastian Mila, Sławomir Peszko (79. Paweł Stolarski) - Flavio Paixao, Grzegorz Kuświk.