W tym sezonie oba dotychczasowe spotkania Pogoni z Zagłębiem kończyły się remisami. Tak też wyglądała pierwsza część gry. Obaj bramkarze raczej się nudzili, a gra toczyła się głównie pomiędzy polami karnymi obu zespołów.

Dopiero po przerwie coś zaczęło się dziać. Trener "Portowców" Czesław Michniewicz, by zmienić cokolwiek w grze swego zespołu, zdjął z boiska słabo prezentujących się Węgra Adama Gyurcso i Łukasza Zwolińskiego. Manewr szybko przyniósł skutek.

W 57. min do niemal beznadziejnie zagranej piłki dopadł na prawym skrzydle wprowadzony po przerwie Miłosz Przybecki, odegrał na 18. metr i urodzony w RPA Ricardo Nunes mierzonym strzałem trafił do bramki.

Prowadzenie gospodarzy podrażniło ekipę Zagłębia. W pierwszej akcji po golu Pogoni lubinianie wyrównali. Prawą stroną popędził Łukasz Janoszka, zacentrował na piąty metr, a Jarosław Kubicki wykorzystał brak reakcji Jakuba Słowika i głową trafił do siatki.

Minęło kilka minut i goście strzelili gola dającego prowadzenie. Tym razem dogrywał Jakub Tosik, a lekkim strzałem przy słupku akcję zwieńczył Arkadiusz Woźniak.

Szczecinianie nie rzucili się jednak do ataków, by chociażby wyrównać. Wprawdzie częściej posiadali piłkę, ale wydawało się, że to Zagłębie kontroluje przebieg wydarzeń. W efekcie tuż przed końcem meczu płaskim, plasowanym strzałem Łukasz Piątek po raz trzeci trafił do siatki Słowika i goście wygrali trzeci mecz z rzędu.

Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 1:3 (0:0)
Bramki: 1:0 Ricardo Nunes (57), 1:1 Jarosław Kubicki (59-głową), 1:2 Arkadiusz Woźniak (65), 1:3 Łukasz Piątek (88).
Żółta kartka - Pogoń Szczecin: Jarosław Fojut, Mateusz Matras.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Widzów 6 523.
Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski (67. Marcin Listkowski) - Adam Gyurcso (46. Miłosz Przybecki), Mateusz Matras, Rafał Murawski, Ricardo Nunes - Wladimer Dwaliszwili, Łukasz Zwoliński (46. Takafumi Akahoshi).
KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik, Arkadiusz Woźniak - Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Filip Starzyński (76. Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka (81. Damian Zbozień) - Krzysztof Piątek (84. Michal Papadopulos).