Szkoleniowiec gospodarzy Jiri Necek po wyjazdowym remisie 0:0 z mistrzem Polski Legią tonował optymistyczne nastroje, podkreślając, że wynik w stolicy był dla jego zespołu szczęśliwy. Gliwiczanie mieli zagrać ofensywnie. Rzeczywiście w pierwszej połowie częściej mieli piłkę, niewiele jednak z ich mało dokładnie rozgrywanych akcji wynikało. Jedynie bardzo mocny strzał obrońcy Aleksandara Sedlara zmusił do wysiłku lubińskiego bramkarza.

A goście - którzy przyjechali do Gliwic po odpadnięciu z rywalizacji o Puchar Polski z Bytovią Bytów - cierpliwie czekali na swoją szansę i mogli schodzić na przerwę prowadząc, gdyby nie skuteczne interwencje Jakuba Szmatuły po "przewrotce" Łukasza Piątka i uderzeniu głową z bliska w wykonaniu Łukasza Janoszki.

Na początku drugiej połowy giętkość palców Martina Polacka sprawdził silnym strzałem zza pola karnego kapitan gospodarzy Radosław Murawski; skończyło się rzutem rożnym. Gra w kolejnych minutach nie podniosła poziomu adrenaliny kibicom. Obaj bramkarze mogli z dużym spokojem obserwować przebieg wydarzeń na boisku. Zbyt wolne i czytelne akcje ofensywne nie dawały okazji na gole.

Ciekawiej zrobiło się dopiero w doliczonym czasie, kiedy gliwiczanie ruszyli do ostatniego szturmu. Blisko zaskoczenia Polacka był znów obrońca Piasta, tym razem Hebert. Też bez skutku.

Na zakończenie poprzedniego sezonu lubinianie wygrali w Gliwicach 1:0. Tym razem skończyło się bezbramkowym remisem.

Piast Gliwice - KGHM Zagłębie Lubin 0:0
Żółta kartka - Piast Gliwice: Hebert, Patrik Mraz. KGHM Zagłębie Lubin: Lubomir Guldan, Jakub Tosik, Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki.
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa).
Widzów 4 779.
Piast Gliwice: Jakub Szmatuła - Aleksandar Sedlar, Marcin Pietrowski, Hebert - Tomasz Mokwa, Radosław Murawski, Michał Masłowski (74. Sasa Zivec), Gerard Badia (74. Martin Bukata), Patrik Mraz - Bartosz Szeliga, Josip Barisic (87. Paweł Moskwik).
KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Jakub Tosik, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Dorde Cotra - Arkadiusz Woźniak, Jarosław Kubicki, Łukasz Piątek, Adrian Rakowski (59. Filip Starzyński), Łukasz Janoszka (79. Krzysztof Janus) - Michal Papadopulos (70. Artur Siemaszko).