40-letni Bartoszek już w czerwcu prowadził rozmowy z klubem z Niecieczy, ale nie osiągnięto wówczas porozumienia i ostatecznie zespół przejął Rumak. Pod jego kierunkiem Bruk-Bet spisywał się jednak słabo. W dziewięciu meczach wywalczył tylko pięć punktów i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Ostatnio małopolski zespół przegrał cztery kolejne spotkania, w tym prestiżowe derby z Sandecją Nowy Sącz. To przesądziło o dymisji Rumaka.

Reklama

Bartoszek podpisał umowę ważną do końca obecnego sezonu. Nowy szkoleniowiec Bruk-Betu pracę trenerską zaczynał w Zdroju Ciechocinek. Potem prowadził Kanię Gostyń i Unię Janikowo. W 2010 roku po raz pierwszy przejął zespół z ekstraklasy – GKS Bełchatów. Później jeszcze pracował w Pelikanie Łowicz, Legionovii Legionowo i Zawiszy Bydgoszcz.

11 kwietnia 2016 roku został trenerem pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice, 10 listopada ubiegłego roku skorzystał z oferty ekstraklasowej Korony Kielce, którą doprowadził do piątego miejsca na koniec sezonu. Mimo to nowi właściciele kieleckiego klubu rozwiązali z nim kontrakt.

W Bruk-Becie Bartoszkowi pomagać będą Piotr Tworek jako drugi trener i Kamil Kuzera pełniący funkcję asystenta. Debiut na ławce trenerskiej Bruk-Betu Bartoszek zaliczy w sobotę w spotkaniu z Lechią Gdańsk, które zostanie rozegrane w Niecieczy.