Umowa z Carrillo obowiązywać będzie do 30 czerwca 2019 roku. Nowy trener krakowskiego zespołu urodził się 8 września 1968 roku w hiszpańskim Monistrol de Montserrat. Jako piłkarz reprezentował barwy takich klubów jak Girona FC, FC Andorra i Polideportivo Ejido.

Reklama

Pracę trenerską rozpoczął w zespołach młodzieżowych Espanyolu Barcelona, zaliczył też krótki epizod w Gironie. W latach 2009-2011 był asystentem Mauricio Pochettino (obecnego szkoleniowca Tottenhamu) w pierwszym zespole Espanyolu. Potem pracował w węgierskim Videotonie Szekesfehervar: przez trzy lata jako asystent Paulo Sousy, a potem już jako pierwszy trener. W sezonie 2014/15 pod jego wodzą Videoton wywalczył tytuł mistrza Węgier. Po tym sukcesie Carrillo jednak odszedł, gdyż nie zgadzał się z polityką transferową klubu.

Jesienią 2015 roku został trenerem występującego w La Liga UD Almeria. Prowadził ten zespół w 11 meczach (6 remisów i 5 porażek) i został zwolniony. W Almerii grali wówczas dwaj piłkarze – Julian Cuesta i Fran Velez, którzy są obecnie zawodnikami "Białej Gwiazdy".

W listopadzie ubiegłego roku Carrillo prowadził rozmowy z Wisłą, aby przejąć ten zespół po odejściu Dariusza Wdowczyka, ale ostatecznie wybrał ofertę Hajduka Split. W chorwackim klubem wywalczył trzecie miejsce na koniec sezonu 2016/17, a 6 listopada został zwolniony, po porażce 2:3 jego zespołu z ostatnim w tabeli NK Rudes.

Reklama

Carrillo w Krakowie ma się pojawić jeszcze w tym roku, ale w dwóch najbliszych meczach z Cracovią i Zagłębiem Lubin "Białą Gwiazdę" poprowadzą wspólnie asystenci zwolnionego Kiko Ramireza – Radosław Sobolewski i Kazimierz Kmiecik.

Ramirez został zwolniony w niedzielę, po tym jak Wisła Kraków przegrała 0:1 z Wisłą Płock. Była to druga kolejna porażka "Białej Gwiazdy" na własnym stadionie.

Ramirez trenerem Wisły został 3 stycznia tego roku. Prowadził drużynę w 38 meczach (36 w ekstraklasie i dwa w Pucharze Polski). Po 19 kolejkach tego sezonu zostawił zespół na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 28 punktów.