Stefańczyk został usunięty z boiska w 85. minucie za zbyt żywiołowe protesty przeciwko jednej z decyzji sędziego. W pewnym momencie dotknął arbitra czołem.

Reklama

"Na zawodnika Wisły Płock Cezarego Stefańczyka nałożono karę sześciu miesięcy dyskwalifikacji w rozgrywkach ekstraklasy w związku z naruszeniem nietykalności sędziego podczas meczu Wisła Płock - Cracovia w 24. kolejce" - napisano w oficjalnym komunikacie Komisji Ligi.

Inny zawodnik tego zespołu Adam Dźwigała, który w tym samym spotkaniu dostał czerwoną kartkę za faul, będzie pauzował przez jedną kolejkę.

Komisja Ligi ogłosiła także, że za niewłaściwe zachowanie kibiców Legii w piątkowym spotkaniu z Miedzią Legnica (2:0) gospodarze będą musieli zapłacić grzywnę w wysokości 30 tysięcy złotych.

Reklama

Poinformowano również, że Komisja nie będzie wszczynać postępowania w sprawie zachowania Dominika Furmana, który miał dopuścić się ksenofobicznego zachowania pod adresem Tarasa Romańczuka w meczu Wisły Płock z Jagiellonią Białystok 16 lutego. W międzyczasie zawodnicy wydali wspólne oświadczenie, w którym zapewnili, że zakopali topór wojenny.

"Komisja Ligi przychyliła się do wniosku Rzecznika Dyscyplinarnego PZPN, który po przeprowadzeniu postepowania wyjaśniającego wniósł o odmowę wszczęcia postępowania w sprawie dotyczącej zachowania Dominika Furmana w stosunku do zawodnika Tarasa Romańczuka podczas meczu Wisła Płock – Jagiellonia Białystok" - napisano.